Jelgavā drīzumā sāks divu Lielupes tilta balstu zemūdens remontu

0
36
Foto no Jelgava.lv

Jūnija otrajā pusē sāksies divu Lielupes tilta balstu zemūdens remonts, lai novērstu tilta balstu masīva betona bojājumus un uzlabotu tilta nestspēju un ilgmūžību, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādē Pilsētsaimniecība.

Remontdarbu laikā tiks veikta bojātā betona nokalšana no otrā un trešā tilta balsta, remontējamo vietu tīrīšana, veidņu montāža un demontāža, balstu apbetonēšana. Tā kā tie būs zemūdens būvdarbi, tad galvenokārt tur strādās ūdenslīdēji. Atbilstoši normatīvajiem aktiem ūdenslīdēji pirms darbu sākšanas upē izvietos baltzilo karogu, kas brīdinās, ka ūdeni strādā ūdenslīdēji.

Būvdarbi notiks pakāpeniski – pirmajā posmā tie plānoti ap trešo balstu, pēc šo darbu pabeigšanas tehnika un darbinieki tiks pārvietoti pie otrā balsta, kur darbi turpināsies. Materiālu piegādei un pārvietošanai pa upi tiks izmantoti pontoni un laivas.

Jau šobrīd ir sagatavota darba vieta, uzstādīts žogs transporta un tehnikas novietnei, strādnieku sadzīves telpām un materiālu pagaidu krautnēm. Darbus iecerēts pabeigt līdz rudenim.

Būvdarbu laikā ap balstiem tiks izvietoti pontoni, laidumā starp otro un trešo balstu būs sašaurināts ūdens transporta kustības platums, kas ierobežos arī ūdenstransporta pārvietošanos pa upi.

Būvdarbus veic SIA Būvinženieris, tehnisko uzraudzību nodrošina SIA Geo Consultants.