Jelgavā plāno būvēt krematoriju un kolumbāriju

0
364
Foto no skaties.lv.

Apbedīšanas uzņēmums SIA Krematoriju apvienība šogad uz Jelgavas pašvaldības zemes plāno sākt būvēt krematoriju un kolumbāriju, noskaidroja aģentūra LETA.

Kapsētas teritorijā Zālītes ielā 2 plānots izveidot kapu saimniecībai mūsdienīgai funkcionēšanai nepieciešamos pamatobjektus – atvadu zāli un krematoriju, kā arī zvanu torni un kolumbāriju, aģentūru LETA informēja uzņēmuma īpašnieks Edgars Timpa.

Viņš uzsvēra, ka projektētie objekti būs ar mūsdienīgu arhitektonisko veidojumu un elegantu fasāžu apdari. “Tie kvalitatīvi attīstīs apbedīšanas pakalpojuma risinājumu reģionā. Objektiem būs ērta piekļuve, tie nodrošināti ar automobiļu stāvvietām. Tādējādi neizmantotais zemes gabals kļūs par racionālu un kvalitatīvi funkcionējošu Jelgavas Meža kapu kompleksa sastāvdaļu,” skaidroja Timpa.

Tā kā Latvijā krematorijas būvniecība un izvietošana ir pieļaujama vienīgi uz zemes vienības, kuras lietošanas mērķis ir kapsētu teritorijas apbūve, lēmums par krematorijas būvniecību uzņēmumā pieņemts par labu Jelgavai, jo bija pieejams apbūves zemesgabals kapsētu teritorijas un ar tām saistīto ceremoniālo ēku un krematoriju apbūvei. Kopumā krematorijas projekts tiks īstenot uz apbūves tiesību līguma pamata pēc iespējas īsākā termiņā, lai spētu piedāvāt kremācijas pakalpojumus Zemgalē, Pierīgā un pārējās valsts teritorijas iedzīvotājiem.

Saskaņā ar Jelgavas pašvaldības sniegto informāciju, apbūves tiesību maksa gadā ir 6050 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Zemesgabals ir 15 000 kvadrātmetru plašs, un pašvaldība rīkoja rakstisku izsoli par apbūves tiesības piešķiršanu krematorijas-sēru nama, kolumbārija un to funkcionēšanai nepieciešamo inženierbūvju izbūvei.

Krematorijas darbā paredzēts izmantot kremācijas krāsni, kremulātoru jeb pelnu smalcināšanas iekārtu un pārējo aprīkojumu, kas būtu nepieciešams kremācijas pakalpojuma sniegšanai. Sākumā ir plānots veikt ap 2500–3000 kremāciju gadā, savukārt laika gaitā palielināt kremācijas skaitu.

Timpa uzsvēra, ka Jelgavas krematorija būs trešā valstī un spēs nodrošināt kremācijas pakalpojumus reģionā, tajā skaitā piedāvāt iedzīvotājiem kremācijas pakalpojumu konkurētspējīgas un samērīgas cenas.

Firmas.lv dati liecina, ka Krematoriju apvienības nosaukums līdz šī gada maijam ir bijis Primo RB. Tāpat arī maijā uzņēmuma valdē Renāru Boitmani nomainīja Timpa. Boitmanis līdz šim bija arī Primo RB īpašnieks.