Jelgavā plāno būvēt zemas īres maksas namus

0
241
Foto no Jelgava.lv

Jelgavas dome apstiprinājusi neapbūvēta zemesgabala Ganību ielā 54 izsoles rezultātus un lēmusi to pārdot SIA Jelgavas Īres Nami. Izsolē varēja piedalīties pretendenti, kuri apņemas šajā zemesgabalā uzbūvēt zemas īres maksas mājokļus attīstības finanšu institūcijas Altum atbalsta programmā.

Pēc domes lēmuma pašvaldība paredz slēgt neapbūvēta zemesgabala Ganību ielā 54 Jelgavā pirkuma līgumu ar SIA Jelgavas Īres Nami, kas arī bija vienīgais izsoles dalībnieks.

SIA Jelgavas Īres Nami valdes loceklis Jānis Lagzdiņš stāsta, ka uzņēmums uz zemesgabala paredz uzbūvēt divus piecstāvu namus, kuros būs 116 dzīvokļi. Būvniecība notiks ar finanšu institūcijas Altum zemas īres mājokļu būvniecības aizdevumu programmas atbalstu. Programma nodrošina aizdevumu dzīvojamo īres māju būvniecībai reģionos ar mērķi veicināt mājokļu pieejamību mājsaimniecībām, kas nevar atļauties mājokli par tirgus nosacījumiem.

Kopējās investīcijas projektā būs ap 12 miljoniem eiro. Plānots, ka dzīvokļi būs platībā no 25 kvadrātmetriem vienistabas dzīvokļiem līdz 75 kvadrātmetriem trīsistabu dzīvokļiem.

“Māju būvniecību ceram sākt nākamajā pavasarī, lai līdz 2025. gadam ēkas jau būtu uzbūvētas. Nami būs energoefektīvi – praktiski nulles enerģijas ēkas, kas savukārt nozīmē, ka arī komunālie maksājumi būs nelieli. Īres maksa šajos namos nebūs augstāka par 6 eiro kvadrātmetrā,” skaidro J.Lagzdiņš.

Jāatgādina, ka nekustamo īpašumu attīstītāji pagājušā gada nogalē varēja pieteikties jaunai Ekonomikas ministrijas izstrādātai valsts atbalsta programmai zemu izmaksu īres namu būvniecībai Latvijas reģionos. Ar šīs programmas atbalstu līdz 2026. gadam plānots sekmēt aptuveni 700 jaunu dzīvokļu būvniecību valstī, tādējādi veicinot uzņēmējdarbības aktivitāti un iedzīvotājiem tik nepieciešamo zemas īres maksas mājokļu pieejamību reģionos. Šādi cenas ziņā pieejami mūsdienīgi mājokļi tiks izīrēti mājsaimniecībām, kas nespēj iegādāties dzīvokli par tirgus nosacījumiem, informē Altum.