Jelgavas–Iecavas ceļa malā iecerēts būvēt krematoriju

0
409
Projekta vizualizācija, skats no autoceļa Jelgava–Iecava.

Jelgavas–Iecavas ceļa malā Jelgavas novada Salgales pagastā plānots būvēt krematoriju, aģentūru LETA informēja novada pašvaldībā.

Līdz 21.decembrim būvniecības iecerei izsludināta sabiedriskā apspriešana. Būvniecības iecere paredz īstenot SIA Silabites pasūtījumu, kulta ēku ceļot 4,3 hektāru zemes vienībā Salgalē, valsts autoceļa Jelgava–Iecava posma daļā.

Ēkai projektēti divi virszemes stāvi ar kopējo platību 607 kvadrātmetri. Pirmajā stāvā plānotas divas ceremoniju zāles ar atsevišķām ieejām un vējtveriem, savukārt korpusā aiz mazās ceremoniju zāles paredzēta telpa krāsnīm cilvēku kremēšanai.

Vidējā korpusā plānotas biroja telpas, gaitenis, atpūtas telpa, labierīcības, tehniskās telpas, kā arī telpa aizgājēja sagatavošanai kremācijai. Lielajai ceremoniju zālei otrajā stāvā tiks veidota muzikantiem piemērota telpa.

Ēkai paredzētas četras izejas, kā arī divi transporta vārti. Savukārt piegulošajā teritorijā atvēlēta vieta autostāvvietai 64 automašīnām.

Publiskās apspriešanas sanāksme notiks 7.decembrī plkst.16. Lai nodrošinātu valstī noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu, sanāksme noritēs attālināti. Lai pieteiktos dalībai prezentācijā, jānosūta pieteikums uz e-pasta adresi [email protected], tēmā norādot “Publiskās apspriešanas prezentācija Kulta ēka, Salgales pagasts”.

Aptaujas lapas un rakstiskas atsauksmes ir iesniedzamas Ozolnieku administrācijas Būvvaldē.

Firmas.lv dati liecina, ka uzņēmums Silabites dibināts šī gada aprīlī. Tā īpašnieks ir Andis Rubens.

Edgaram Timpam piederošā SIA Krematoriju apvienība šogad uz Jelgavas pašvaldības zemes plāno sākt būvēt krematoriju un kolumbāriju. Kapsētas teritorijā Zālītes ielā 2 plānots izveidot kapu saimniecībai mūsdienīgai funkcionēšanai nepieciešamos pamatobjektus – atvadu zāli un krematoriju, kā arī zvanu torni un kolumbāriju.

Firmas.lv dati liecina, ka Krematoriju apvienības nosaukums līdz šī gada maijam ir bijis Primo RB. Tāpat arī maijā uzņēmuma valdē Renāru Boitmani nomainīja Timpa. Boitmanis līdz tam bija arī Primo RB īpašnieks.

Publiskās apspriešanas informatīvie materiāli un prezentācija par būvniecības ieceri:

Paziņojums par Kulta ēkas apbedīšanas pakalpojumu sniegšanai, Salgales pagastā, Jelgavas novadā, nodošanu publiskai apspriešanai
Aptaujas lapa
Pakalpojumu sniegšanas projekts