Jelgavas pašvaldība lauzusi līgumu ar dzimtsarakstu ēkas būvnieku

0
646
Foto no Jelgava.lv

Jelgavas pašvaldība lauzusi līgumu ar jaunās Jelgavas un Jelgavas novada Dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvnieku SIA Būvkore. Šāds lēmums pieņemts, jo uzņēmums ilgstoši nav pildījis savas saistības – ēkas būvniecības darbi pamatīgi kavēti, termiņi netika ievēroti. Kā informē pašvaldības pārstāvji, lai pabeigtu jaunās dzimtsarakstu ēkas būvniecību Pasta ielā, paredzēts sludināt jaunu iepirkumu.

Līgums iepirkuma konkursa rezultātā ar SIA Būvkore par dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvniecību tika noslēgts 2021. gadā, un tas paredzēja, ka darbiem jābūt pabeigtiem 2022. gada rudenī. Taču uzņēmums nespēja izpildīt saistības un darbu neizpildi pamatoja ar finansiālām problēmām. Sākotnēji pašvaldība, lai risinātu situāciju, pagarināja darbu izpildes termiņu, vēlāk arī piesaistīja apakšuzņēmēju, taču tas nedeva rezultātu. Lai pabeigtu ēkas būvniecību, pieņemts lēmums lauzt līgumu ar SIA Būvkore un sludināt jaunu būvdarbu iepirkumu.

Kā stāsta pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas departamenta vadītāja Gunita Osīte, patlaban objektā ir pabeigta tikai puse no paredzētajiem darbiem un vēl nepieciešami vismaz četri pieci mēneši darba, lai objekts tiktu pilnībā uzbūvēts. “Kamēr iepirkuma konkursā tiks izraudzīts jaunais būvnieks, paredzēts veikt atsevišķus darbus, lai laikapstākļu ietekmē netiktu bojāti esošie ēkas elementi. Šiem darbiem pretendents tiks izraudzīts sarunu procedūrā,” tā G.Osīte.

Jaunās dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvdarbu projekts paredz pārbūvēt telpas Pasta ielā 32, nostiprināt konstrukcijas, nomainīt jumta segumu, logus un durvis, izbūvēt ventilācijas sistēmu, renovēt apkures sistēmu, pārbūvēt iekšējās un ārējās inženierkomunikācijas, izbūvēt liftu, kā arī nosiltināta ēku. Tāpat jābūt uzceltai piebūvei 120 kvadrātmetru platībā, kurā plānotas telpas jaunlaulātajiem un atsevišķa svinību zāle.

Projektā paredzēta arī piegulošās teritorijas Raiņa parkā labiekārtošana 4000 kvadrātmetru platībā. Kopējā jaunās dzimtsarakstu nodaļas ēkas platība būs gandrīz 600 kvadrātmetru.

Jaunajā dzimtsarakstu ēkā izvietosies arī plašs Jelgavas un Jelgavas novada dzimtsarakstu arhīvs par reģistrētajiem dzimšanas, miršanas un laulību faktiem pēdējo 100 gadu laikā.