Jūrmalā šogad veikti apjomīgi ielu atjaunošanas darbi

0
75
Veloceliņš Priedainē. Publicitātes foto

Jūrmalā šogad veikti gan ielu seguma atjaunošanas, gan ielu pārbūves darbi, satiksmes drošības uzlabošanai Slokā izbūvēts jauns rotācijas aplis, atjaunoti un pārbūvēti velosipēdu un gājēju celiņi, kā arī uzlabots grantēto ielu stāvoklis, izmantojot jaunu tehnoloģiju, vēsta Jūrmalas domē.

Maija nogalē tika pabeigta gājēju un velosipēdu ceļa atjaunošana un pārbūve 4,6 kilometru garā posmā no Jaunķemeru pludmales līdz Ķemeru kultūrvēsturiskajam parkam – Gleznotāja Miervalža Ķemera gatvei Ķemeros. Posmā no Jaunķemeru rotācijas apļa līdz tiltam pār Vēršupīti ir izbūvēts nodalīts gājēju un velosipēdu ceļš 3,2 metru platumā, savukārt posmā no tilta līdz Gleznotāja Miervalža Ķemera gatvei izbūvēts gājēju un velosipēdu ceļš 2,5 metru platumā.

Šajā gadā atjaunots Baznīcas ielas posms no Slokas ielas līdz Dubultu prospektam 0,5 kilometru garumā – atjaunota brauktuve, ielas malā izbūvētas stāvvietas automašīnām, otrā ielas pusē izbūvēts veloceliņš. Perspektīvā plānota veloinfrastruktūras attīstība arī posmā gar Lielupi no Dubultiem līdz pat Slokai – kopumā orientējoši 11 km garumā.

Šovasar pabeigta veloceliņa un autostāvvietu izbūve Babītes ielas posmā no Priedaines satiksmes mezgla līdz dzelzceļa pārbrauktuvei aptuveni viena kilometra garumā. Atjaunots velosipēdu un gājēju celiņš ar atsevišķi nodalītām gājēju un velobraucēju plūsmām. Ielas malā atjaunots apgaismojums, atjaunotas četras autobusu pieturvietas ar soliem pieturās Babītes iela un Aizputes iela. Gājēju un velobraucēju ērtībām veloceliņa malā pie Bražuciema ielas ierīkotas četras jaunas atpūtas vietas ar soliem. Gar Babītes ielu pirms iebraukšanas Jūrmalas īpašā režīma zonā izbūvētas jaunas autostāvvietu kabatas, kur var novietot līdz 30 automašīnām.

Ielu pārbūve

Satiksmes organizācijas uzlabošanai pārbūvējot Tallinas ielu un Artilērijas ielu posmā no Līču ielas līdz Satiksmes ielai, to krustojumā ir izbūvēts jauns rotācijas aplis. Tallinas ielā abās pusēs brauktuvei izbūvētas ietves, pārbūvēta ielas apgaismojuma sistēma. Artilērijas ielas posms no Slokas dzelzceļa stacijas pārveidots par gājēju ielu.

Asfaltētas grantētās ielas

Vairākās ielās, kur iepriekš bija grants segums, ieklāts asfalts: Apes ielā no Lāčplēša ielas līdz Ventspils šosejai, Lāčplēša ielā no Rūpniecības ielas līdz Dzirksteles ielai,  Selgas ielā no Mellužu prospekta līdz Kāpu ielai, Silu ielā no dzelzceļa sliedēm līdz Kāpu ielai. Veicot ielu seguma būvdarbus, nomainīts arī apgaismojums uz videi draudzīgāku, energoefektīvāku.

Jauna tehnoloģija grantēto ielu apstrādei

Lai uzlabotu grantēto ielu stāvokli, atsevišķās vietās veikta ielu dubultās virsmas apstrāde ar bitumena un granīta šķembu maisījumu: Daugavas ielā posmā no Dāvja ielas līdz Zemgales ielai kopumā 1000 kvm apjomā, Valteru apkaimē – Matildes ielā posmā no Dāvja ielas līdz Zemgales ielai 960 kvm un Liesmas ielā no Alejas ielas līdz Andreja Upīša ielai Ķemeros 368 kvm apjomā.

Šāda tehnoloģija ielu apstrādei Jūrmalā ir jauna. Šādi apstrādāts segums novērš putēšanu un ilgstošāk saglabājas līdzens.

Ielu apstrāde tiek veikta atbilstīgi valsts SIA Latvijas Valsts ceļi izstrādāto ceļu specifikāciju nosacījumiem. Jūrmalas klimatiskajiem apstākļiem pielāgotu grantēto ielu dubultās virsmas apstrādes tehnoloģiju nākotnē pakāpeniski plānots pielietot savrupmāju apbūves teritorijās esošo grantēto ielu apstrādei, uzlabojot iedzīvotāju dzīves kvalitāti un pārvietošanās komfortu.

Atjaunots ielu segums

Visā ielas platumā atjaunota asfaltbetona seguma virskārta Vēsmas ielā posmā no Dzirnavu ielas līdz Krasta ielai, ieskaitot Dzirnavu ielas krustojumu, kopumā 980 m² platībā; no Krasta ielas līdz Dzirnavu ielai – 200 kvm; Darba ielā no Salnas ielas līdz Ventspils šosejai tika atjaunota asfaltbetona virskārta pilnā ielas platumā; Varoņu ielā no Ventspils šosejas līdz Darba ielai, kur abās ielas malās atjaunoti arī gājēju celiņi. Atjaunots gājēju celiņš Dubultu apkaimē posmā no Slokas ielas upes pusē līdz Sociālās integrācijas valsts aģentūras ēkai.

Turpinās būvdarbi, top jauni projekti

Turpinās satiksmes organizācijas uzlabošanas darbi Krišjāņa Valdemāra ielā posmā no Lielupes ielas līdz Friča Brīvzemnieka ielai 460 m garā posmā. Grantētajam ielas posmam aiz iebrauktuves Jūrmalas Jaundubultu pamatskolas teritorijā tiks veikta seguma dubultās virsmas apstrāde, sakārtota satiksmes organizācija, izvietojot attiecīgas ceļa zīmes. Darbus plānots pabeigt pēc tehnoloģiskā pārtraukuma nākamajā gadā, kad būs atbilstīgi laikapstākļi attiecīgās tehnoloģijas lietošanai.

Ielu atjaunošanai Ķemeru apkaimē tiek izstrādāts projekts ielu seguma, gājēju celiņu, veloceliņu atjaunošanai un izbūvei posmā no Katedrāles ielas (parka teritorijas) līdz pat dzelzceļa stacijai. Projektējamā platība ir apjomīga, tā ietver vairāku satiksmes mezglu kopumu, līdz ar to projekta izstrāde turpināsies arī 2024. gadā. 

Izstrādes procesā ir arī projekts veloceliņa atjaunošanai un pārbūvei no Babītes ielas pa Lielo prospektu līdz Priedaines dzelzceļa stacijai un no stacijas līdz Jūrmalas administratīvajai robežai gar dzelzceļu Rīgas virzienā. Projekta izstrādi plānots pabeigt 2024. gadā, lai atbilstīgi projektiem turpmāk varētu plānot būvdarbus.