Kalnciemā atklāts daudzfunkcionālais centrs

0
551

Jelgavas novada pašvaldība 4.augustā Kalnciema pagastā atklāja daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru Laipa. Dienas aprūpes centru un specializētās darbnīcas iedzīvinās klienti no dažādiem pagastiem, savukārt grupu dzīvokļos iekārtosies cilvēki, cenšoties iedzīvoties un patstāvīgi risināt savas sadzīvei aktuālās lietas. 

Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Laipa sniegs pakalpojumus personām ar garīga rakstura traucējumiem, tiecoties sasniegt deinstitucionalizācijas projekta mērķi, lai veicinātu šo cilvēku integrēšanos sabiedrībā.

Ēkas pirmā stāva telpās būs pasts, doktorāts un zobārsts. Vienā ēkas galā pieejamas specializētās darbnīcas, kurās centra klienti apgūs nepieciešamās darba prasmes. Ēkas otrajā stāvā ir izveidots dienas aprūpes centrs, kas galvenokārt savā darbībā vērsts uz deinstitucionalizācijas projektā iesaistītiem cilvēkiem.

Ēkas otrajā un trešajā stāvā ir izveidoti dzīvokļi. Dzīvokļi aprīkoti ar visu nepieciešamo sadzīvei, tajā skaitā aprīkotu virtuvi.

Laipas ēka ilgstoši stāvēja tukša, un lai to pielāgotu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai, tā pilnībā rekonstruēta. Rekonstrukcijas darbus šajā ēkā veica SIA Bildberg un kopējais finansējums tam bija atvēlēts –1 524 137,53 eiro.

Avots: jelgavasnovads.lv.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit