Kāpēc ir svarīgi pateikt paldies

0
1105

Līdz 15. septembrim kolēģiem un sadarbības partneriem ir iespēja pateikt paldies par profesionālu, atbildīgu, godprātīgu attieksmi pret būvnieka profesiju cilvēkiem, kuri ikdienas darbā ir tās dvēsele un pamatakmens.

Tie ir profesionāļi, kuri ar intuīciju, zināšanām, gadiem krātu pieredzi prasmīgi atrisina sarežģītas situācijas pat šķietamā bezizejā. Tie ir visdažādāko nozares profesiju izcilnieki, ko ikdienā varam nepamanīt, tāpēc katru gadu meklējam un atrodam labākos, lai valsts mērogā pateiktu paldies par kvalitatīviem projektiem un drošām būvēm, kas priecē gan īpašniekus, gan sabiedrību.

«Būvniecības nozare ir ārkārtīgi komplicēta un riskiem pārbagāta. Lai cik būvspeciālists būtu zinošs, kompetents un pieredzējis, gadās, ka tiekam pelti un kritizēti. Tikai mēs paši, būvindustrijā strādājošie, redzam un saprotam, kurš būvspeciālists, sevi nesaudzējot, strādā, lai taptu aizvien kvalitatīvāki, skaistāki un drošāki būvobjekti. Tad sumināsim tos, kuri ir pelnījuši atzinību!» saka Arturs Lešinskis, Dr. sc. ing., profesors Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē un RISEBA, Būvindustrijas lielās balvas laureāts par mūža ieguldījumu nozarē.

«Būvindustrijas lielā balva ir augstākais apbalvojums nozarē. Tik prestiža atzinība profesionāļiem kalpo kā motivācija sasniegt jaunas virsotnes. Ir svarīgi lepoties ar paveikto un stāstīt par īstenotajiem projektiem – tas ne tikai iedvesmo nozares dalībniekus, bet arī sekmē būvniecības profesiju studentu izaugsmi,» uzsver Dmitrijs Astašonoks, VELUX Baltics ģenerāldirektors.

«Ikdienas steigā der apstāties un noķert iedvesmu turpmākajiem darbiem. Tam palīdz paveikto darbu novērtējums un atzinība. Būvindustrijas lielā balva nominantus un ieguvējus mudina lepoties ar paveikto, ļauj justies novērtētam un motivē darboties tālāk, radot jaunas būves, kas uzlabo līdzcilvēku ikdienas dzīves kvalitāti un padara to krāšņāku,» saka Aigars Madžulis, SIA RK Metāls būvkonstruktors, Būvindustrijas lielās balvas Gada inženieris 2019.

«Būvindustrijas lielā balva izceļ kvalitatīvus būvniecības projektus mūsu visu kopējā vidē – pilsētā, ciemā, ceļu infrastruktūrā. Ik uz soļa varam vērot projektētāju, inženieru, arhitektu, būvnieku, vides plānotāju saspēli. Tāpēc aicinu pieteikt pretendentus nozares visnozīmīgākajam apbalvojumam, lai arī plašāka sabiedrība spētu novērtēt mūsu ieguldījumu. Balvas īpašā vērtība ir vairāku paaudžu profesionālo spēju sakausējums. Pasakot paldies, mēs izceļam meistarus, kuri nodod pieredzi jaunajiem,» uzskata Latvijas Būvuzņēmēju partnerības vadītājs Gints Miķelsons.

«Lai darbs būvniecībā būtu rezultatīvs, svarīga ir profesionāla sadarbība starp visiem būvniecības procesa dalībniekiem. Šādu saikni var izveidot, ar profesionāļa ētiku izturoties pret katru klientu un objektu, un tāds darbs ir pelnījis lielo balvu,» pārliecināta Latvijas Amatniecības kameras prezidente Diāna Karaša.

«Ja ceļu un tiltu būvniekiem būtu jārisina tikai inženiertehniski vienādojumi, pasaule izbrīnā sastingtu par mūsu varēšanu. Ceram, ka beidzot taps ilgtermiņa programma ar stabilitāti un skaidrību par nozares nākotni. Kamēr tā nav, saņemt paldies par teicami padarītu darbu ir divtik vērtīgi,» pauž biedrības Latvijas ceļu būvētājs valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.

Piesakiet kolēģus un sadarbības partnerus augstajam apbalvojumam vietnē lielabalva.lv līdz 15. septembrim!

Būvindustrijas lielā balva 2020 notiek, pateicoties galvenajam partnerim Bauroc, sadarbības partneriem Knauf, PERI, Paroc, ThermoWhite, Primekss, CMB, atbalstītājiem RERE grupa, Sakret, Ramirent, VELUX Latvia, kā arī mediju partneriem žurnālam Būvinženieris, buvlaukums.lv, buvbaze.lv, abc.lv, building.lv, Laiks Mājai.

Palīdzam bērniem un jauniešiem

Būvindustrijas lielās balvas komanda kopā ar atbalstītājiem 2019. gadā aizsāka jaunu tradīciju – palīdzēt tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Šogad izvēlējāmies daudzfunkcionālo centru Solis augšup, kurā biedrība Nepaliec viens piedāvā sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un brīvā laika nodarbes bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem, atbalstot viņu ģimenes.

Biedrībā apvienojušies jomas speciālisti, autisko bērnu vecāki, radi un draugi. Rīkojot talkas trīs gadu garumā, viņi iekārtojuši telpas Mārupes ielā 14A Rīgā bērnu individuālajām nodarbībām. Nepabeigta palikusi lielā telpa, kas ļoti vajadzīga kopējām nodarbībām.

Būvindustrijas lielās balvas atbalstītāji no Ramirent palīdzēja ar uzmērījumiem un sastatnēm. Knauf, Sakret, Tikkurila un Volma atvēlēja materiālus. ThermoWhite konsultēja par grīdu maiņu. Bauroc veica pirmos remotdarbus. Talkā nāca arī citi nozares uzņēmumi. Stikla serviss sagādās spoguļus, VPM Latvija komanda iztīrīja koridoru un garāžu, kurā iekārtos zāli.

Aicinām ikvienu nozares dalībnieku palīdzēt ar materiāliem, amatniekiem vai naudu, lai biedrība varētu noalgot meistarus tālākajam remontam. Te jāizlīdzina grīdas pamatne, jāieklāj segums, jābetonē, pie griestiem jāuzstāda akustiskie paneļi, jāatjauno sienu apmetums, jāieliek jauni logi. Visi, kuri vēlas piedalīties, var pieteikties Elīnai pa tālruni 26191333 vai e-pastu [email protected].

Aicinām atbalstīt biedrību ar sabiedriskā labuma statusu Nepaliec viens!
Zāles remontam nepieciešami 20 000 eiro
Reģistrācijas numurs: 40008052049
Juridiskā adrese: Mazā Krūmu iela 6-30, Rīga, LV-1069
Faktiskā adrese: Mārupes iela 14A, Rīga
Swedbank konts: LV20HABA0551044676402
Vairāk informācijas – nepaliecviens.lv.

Mārīte Šperberga, projekta Būvindustrijas lielā balva vadītāja

Pārpublicēts no žurnāla Būvinženieris augusta numura.