Karostas Industriālā parka teritorijā Liepājā sākusies izsole diviem īpašumiem

0
142
Publicitātes foto

Liepājas valstspilsētas pašvaldība izsludinājusi izsoli diviem īpašumiem Liepājā, Karostas Industriālā parka teritorijā – Zemgales iela 7 un Zemgales iela 17, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldē.

Izsole notiek elektronisko izsoļu vietnē izsoles.ta.gov.lv no 2024. gada 2. februāra plkst. 13.00 līdz 2024. gada 4. martam plkst. 13.00. Pretendenti savu līdzdalību, saskaņā ar izsoles noteikumiem, var pieteikt divdesmit dienu laikā līdz 2024. gada 22. februārim.

Zemgales ielas vēsturiskajai apbūvei ir noteikts pilsētbūvniecības un kultūrvēsturiski nozīmīgās apbūves status, kas nosaka, ka veicot būvju rekonstrukciju jāsaglabā ēkas konstruktīvo un apdares risinājumu, esošos būvapjomus, oriģinālo logu dalījumu, jumta segumu, lietojot gludo skārdu, bet maksimāli pieļaujamās apbūves augstums ir 3 stāvi. Vienlaikus nekustamie īpašumi atrodas Karostas Industriālā parka teritorijā un tiem noteikta jauktas apbūves teritorija ar ražošanas funkciju.

“Tas ir loģisks solis, lai turpinātu Karostas Industriālā parka attīstību, jo, redzot un novērtējot 2022. gada nogalē ekspluatācijā nodoto SIA EB Liepāja biroja un ražošanas ēku, kurā veiksmīgi integrēta un atjaunota Karostas vēsturiskā apbūve, ir interese arī citiem uzņēmējiem” norāda Liepājas SEZ pārvaldnieks Uldis Hmieļevskis, uzsverot, ka vienmēr ir vieglāk attīstīties, ja ir reāli, apskatāmi piemēri. “Vērojama interese arī no vairākiem citiem uzņēmējiem savos attīstības projektos – ražošanas ēkās, loģistikas centros u.c. integrēt Karostas vēsturisko apbūvi. Izsole ir labs veids, kā noteikt investoru, lai jau tuvāko gadu laikā sakārtotu vēl vairākas vēsturiskās ēkas Zemgales ielā.”

Galvenais zemes un būvju izmantošanas veids ir daudzfunkcionāla izmantošana, kur atļauta ražošanas uzņēmumu ar nelielu ietekmi uz vidi, komerciāla rakstura objektu, tirdzniecības un pakalpojumu objektu būvniecība un būvju izmantošanas. Teritorijā atļauta sabiedrisko objektu būvniecība, bet nav pieļaujama dzīvojamā apbūve.

Lai veicinātu vēsturiskās apbūves rekonstrukciju vai integrēšanu jaunā apbūvē, izsoles noteikumi paredz, ka 24 mēnešu laikā no pirkuma līguma spēkā stāšanās dienas ar izsoles uzvarētāju jābūt saņemtai atzīmei par projektēšanas nosacījumu izpildi, bet izsoles noteikumos un pirkuma līgumā noteiktie būvdarbi uzsākami ne vēlāk kā 25 mēnešu laikā, bet jāpabeidz 48 mēnešu laikā no pirkuma līguma spēkā stāšanās dienas.