Kas būvniecības sektoram jāzina par sankcijām

0
41

Noteikto sankciju dēļ būvniecības nozarē sadarbība ar partneriem Krievijā un Baltkrievijā pašlaik un pārredzamā nākotnē teju vairs nebūs iespējama.

2022.gada vasarā beigsies noteiktais pārejas periods sankciju piemērošanai vairākiem būvniecībā plaši izmantotiem izejmateriāliem, tāpat arī rudenī pilnā apmērā stāsies spēkā aizliegumi Krievijas uzņēmumu dalībai publiskajos iepirkumos, arī kā apakšuzņēmējiem.

Bankas Citadele sankciju eksperti ir sagatavojuši piecu līdzšinējo Eiropas Savienības (ES) sankciju kārtu apkopojumu par būtiskākajiem aspektiem, lai uzņēmējiem būvniecības nozarē būtu ērtāk orientēties jaunajā ģeopolitiskajā sankciju situācijā.

Efektīvas ES sankcijas ir kritiskas miera atjaunošanai Ukrainā. Turklāt, ņemot vērā, ka sankciju pārkāpšana ir smags noziegums, par ko ir atbildīgi kā uzņēmēji, tā bankas, Citadele ir ieviesusi papildu pasākumus sankciju pārkāpumu risku novēršanai. Šī gada 4.aprīlī banka ir apturējusi juridisko personu maksājumus uz Krieviju un Baltkrieviju un no šīm valstīm, izņemot atsevišķus gadījumus, kad šo maksājumu veikšana ar banku ir iepriekš saskaņota individuālā kārtībā. 

Visu rakstu lasiet žurnāla Būvinženieris jūnija numurā (Nr.86).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit