Kauguru parkā Jūrmalā sāk būvēt jauniešu māju

0
949
Foto – Jūrmalas pilsētas dome

Jauniešu māja atrodas topošajā Kauguru parkā, kas tiek izbūvēts 3,8 hektāru platībā Jūrmalas blīvāk apdzīvotajā daļā. Parka izbūves darbi sākti šā gada aprīlī, un tos plānots pabeigt līdz nākamā gada vasaras beigām, ziņo Jūrmalas pilsētas dome.

Pagājušajā nedēļā Kauguru parkā Jūrmalā jauniešu mājai ielikts pamatakmens un iemūrēta kapsula ar Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centra vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Kauguru parks būs līdzīgs kūrortpilsētā jau esošajam jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienītajam Dzintaru mežaparkam. Tajā tiks ierīkotas sporta un aktīvās atpūtas zonas, āra trenažieru laukums 570 kvadrātmetru platībā, basketbola laukums un laukums slidotavai. Jauniešu sportiskajām aktivitātēm izbūvēs skeitparku 915 kvadrātmetru platībā ar 350 kvadrātmetru plašu nojumi. Mazākajiem parka apmeklētājiem izbūvēs rotaļu laukumus kopumā 1240 kvadrātmetru platībā.

Tiks izveidoti satiksmes pieslēgumi pilsētas esošo ielu tīklam, izbūvētas autostāvvietas vairāk nekā 60 automašīnām, piebraucamais ceļš parka teritorijai un gājēju iela, izbūvēta ūdenssaimniecības un siltumapgādes infrastruktūra, kas nodrošinās inženiertehniskos pakalpojumus gan komersantiem saimnieciskās darbības veikšanai, gan publiskās infrastruktūras vajadzībām.

Zaļās zonas veidos 61% no kopējās parka teritorijas, tiks ierīkots dekoratīvs rododendru dārzs ar dīķi, iekārtos arī pikniku zonu gandrīz 500 kvadrātmetru platībā. Veidojot parka labiekārtojumu, tiks iestādīti gandrīz 400 skuju kokaugu, tajā skaitā gandrīz 200 kalnu priedes, kadiķi, vairāk nekā 1300 lapu kokaugu, tostarp mandeles, lazdas, rododendri, hortenzijas, grimoņi, spirejas, vairāk nekā 2000 dažādu ziemciešu stādu, savukārt 2,20 hektāru platībā plānots atstāt brīvu zaļo teritoriju.

Saskaņā ar iepirkumu konkursa rezultātā noslēgto līgumu būvdarbus veic SIA Merks, projekta īstenošanas termiņš ir 14 mēneši no būvniecības darbu sākšanas.

Projektu Jūrmalas pilsētas dome īsteno ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Projekta kopējās izmaksas atbilstīgi noslēgtajam būvdarbu līgumam ir 9,64 miljoni eiro, no tām ERAF finansējums ir 1,44 miljoni eiro, valsts budžeta dotācija – 0,14 miljoni eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums – 8,06 miljoni eiro.

Plānots, ka jauniešu mājas darbība tiks vērsta uz interešu izglītību, kā arī jauniešu nodarbinātības veicināšanu. Daļa no jauniešu mājas tiks nodota komersantiem ēdināšanas un aktīvās atpūtas pakalpojumu sniegšanai.