Ķekavas novadā īsteno divus mūsdienīgus katlumāju projektus

0
103
Attēls ilustratīvs

Lai būtiski samazinātu gāzes patēriņu Ķekavas novada siltumapgādē, SEB banka piešķīrusi finansējumu vairāk nekā 1 miljona eiro apmērā diviem mūsdienīgu katlumāju projektiem. Katlumāju izbūves projektus Ķekavas novada Daugmalē un Valdlaučos realizē uzņēmums SIA Ķekavas nami.

Piešķirot SEB bankas finansējumu 853 tūkstošu eiro apmērā, realizēts 1,5 MW katlumājas būvprojekts Valdlaučos. Jaunā katlumāja kā kurināmo izmanto šķeldu, aizstājot līdz šim izmantoto gāzi. Kopējās projekta izmaksas ir 1,4 miljoni eiro, novads izmantojis ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu (līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par 547 tūkstošu eiro ieguldījumu).

Otrs projekts realizēts Daugmalē, kur SEB banka piešķīrusi 240 tūkstošus eiro, bet ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums ir 101 tūkstotis eiro. Katlumājas jauda ir 0,4 MW, kā kurināmo tajā izmantos granulas. Arī Daugmalē līdz šim siltuma ražošanā tika izmantota gāze.

Abas jaunās katlumājas ir uzbūvētas, – Daugmales katlumāja jau nodota ekspluatācijā un darbojas, Valdlauču katlumāju ekspluatācijā iecerēts nodot tuvākajā laikā. Abi projekti tika uzsākti 2023.gada sākumā, un ir realizēti viena gada laikā.