Ķīpsalā sācis darboties viedais apgaismojums

0
275

Sācis darboties uzņēmuma Tet ierīkotais viedais apgaismojums Ķīpsalā, kas pielāgojas satiksmes plūsmai.

Ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis ir aicināti to izmēģināt, dodoties uz Ķīpsalu. Uz stabiem, kas ir aprīkoti ar jaunajām LED lampām un kustības sensoriem, ir pieejamas uzlīmes ar QR-kodu, ieskenējot kuru var noskaidrot ietaupīto elektroenerģiju, satiksmes intensitāti konkrētajā ielas posmā un CO2 emisiju samazinājumu. Tet aprīkoja ar viedajām gaismām kopumā 55 stabus Ķīpsalā.

Septembra beigās Tet atklāja viedās pilsētas pilotprojektu Ķīpsalā, kas top sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), Rīgas domi, pašvaldības aģentūru Rīgas gaisma un Draugiem Group meitas uzņēmumu Idea Lights. “Līdz šim mēs esam notestējuši dažādas gaismas intensitātes variācijas, lai atrastu labāko, kas gan palīdzēs uzlabot energoefektivitāti, gan apmierinās iedzīvotāju vēlmes. Tumšajā diennakts laikā ielas nepaliks neapgaismotas, bet apgaismojuma intensitāte tiks būtiski samazināta, kamēr uz ielām nav kustības. Tas palīdzēs ievērojami samazināt elektroenerģijas patēriņu,” saka Māris Dreimanis, Tet korporatīvās attīstības direktors.

Uzņēmums izskata iespēju aprīkot ar kustības sensoriem arī stabus ielu pretējās pusēs, lai tie vēl labāk reaģētu uz visiem satiksmes dalībniekiem. “Mēs aicinām arī rīdziniekus iesaistīties pilotprojekta veidošanā un sūtīt savas atsauksmes par gaismu darbu, lai kopā atrastu vislabāko risinājumu un pielāgotu testa vidi to iedzīvotāju ērtībai.”

Nākamie soļi, ko Tet plāno ieviest, ir vides un gaisa kvalitātes staciju ierīkošana, kā arī gudro stāvvietu risinājuma testi.