Koalīcija atbalsta koncertzāles izveidi Kongresu namā

0
262

Koalīcija pirmdien, 7.februārī, atbalstīja Nacionālās akustiskās koncertzāles attīstīšanu Rīgas Kongresu namā, pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Šāda politiskā izšķiršanās koalīcijas sanāksmē panākta pēc kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) sniegtās informācijas uzklausīšanas un plānots, ka valdība par šo jautājumu lems tuvākajā laikā, norādīja premjers.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pozitīvi novērtēja, ka ir viesta skaidrība, kur varētu tapt jaunā koncertzāle. Politiķis norādīja uz savu ilgo profesionālo sasaisti ar šo jautājumu kopš 2004. un 2005.gada, kad jautājumu par koncertzāles izveidi skatīja Kultūras ministrija (KM), kur viņš tolaik bija valsts sekretārs.

Attīstības/Par! politiķis norādīja, ka projekts izskatās “potenciāli dzīvotspējīgs”, kā arī atzīmēja Rīgas domes atbalstu izvēlētajai vietai.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) uzsvēra, ka, pateicoties Puntuļa darbam, pielikts punkts spekulācijām par koncertzāles atrašanās vietu. Viss liecinot, ka šis jautājums strauji virzīsies uz priekšu, un KM strādā pie attiecīga ziņojuma sagatavošanas iesniegšanai valdībā. Gan koncertzāles izveide, gan Kongresu nama pārveide ir “divi zaķi ar vienu šāvienu”, kas nodrošinās mazākas izmaksas, tāpat projekta īstenošana prasīs īsāku laiku, atzīmēja Vitenbergs.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) pauda, ka vienošanās par Kongresa nama pārbūvēšanu koncertzāles izveidei ir “ļoti pragmatisks un arī elegants risinājums”. Šī vienošanās vēlreiz parādot, ka pašreizējā četru partiju koalīcija ir “desmitgadēs sekmīgākā un efektīvākā valdība”, kas spējot atrisināt gan jauno vilcienu iegādes, gan citus jautājumus, ko iepriekšējām valdībām neesot izdevies paveikt “korupcijas apstākļu dēļ”, apgalvoja politiķis.

Kā ziņots, Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta Attīstības komiteja vienojusies par atbalstu Rīgas Kongresu namam kā Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnei, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Puntulis iepriekš atzīmēja, ka akustiskās koncertzāles projekts Rīgā ir būtiskākā prioritāte viņa amatā, turklāt tā realizācija ir ierakstīta arī valdības deklarācijā.

“Attīstības komitejā pieņemtais lēmums šai valdībai būs jau trešais mēģinājums pietuvoties koncertzālei, bet, atceroties Raiņa lugas Zelta zirgs motīvus – tas iedvesmo! Jau tuvākajā laikā KM virzīs to uz Ministru kabinetu,” norādīja Puntulis.

Pērn februārī Latvijas Arhitektu savienība (LAS) sāka analizēt 36 potenciālās Nacionālās akustiskās koncertzāles novietnes Rīgā. Atlasi veica LAS padomes īpaši izveidota profesionāļu komisija.

Savukārt pagājušā gada vasarā valdība apstiprināja nacionālās koncertzāles projekta attīstību Elizabetes ielā 2, kur kādreiz atradās Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Komunistiskās partijas Centrālkomiteja, vēlāk – Pasaules Tirdzniecības centrs.