Koka logu ražotājs “Arbo Windows” iegādājas Lietuvas “Arlanga Wood”

0
156
Publicitātes foto no Arbowindows.lv

Lielākais koka logu ražotājs Latvijā Arbo Windows ir iegādājies vadošo koka logu ražošanas uzņēmumu Lietuvā Arlanga Wood. Apvienotais uzņēmums kļūst par lielāko koka logu un durvju ražotni Baltijas valstīs, kas nodrošinās plašāku augstas kvalitātes koka logu un durvju klāstu klientiem Ziemeļvalstīs un Rietumeiropā, ziņo uzņēmuma pārstāvji.

Lietuvas uzņēmums iegādāts no Arlanga Wood dibinātāja Arūna Mažoņa (Arunas Mazonis), darījumu finansēja BluOr Bank un Attīstības finanšu institūcija Altum. Apvienotā uzņēmuma pārdošanas apjoms pārsniegs 20 miljonus eiro gadā, tajā ir nodarbināti vairāk nekā 230 cilvēki divās uzņēmuma ražotnēs – Ventspilī un Viļņā. Lielākie uzņēmuma ražotās produkcijas tirgi ir Zviedrija, Norvēģija, Dānija, Lielbritānija un Francija.

“Ar lepnumu var teikt, ka apvienošanās rezultātā ir izveidots vadošais koka logu ražotājs Baltijā. Arlanga Wood ir viens no retajiem uzņēmumiem ar tādu reputāciju un iekšējo uzņēmuma kultūru, kas pilnībā vērsta uz kvalitātes nodrošināšanu un lielisku servisu. Tā ir bijusi un ir Arbo Windows galvenā prioritāte. Esmu pateicīgs Arūnam Mažonim, kurš ir izveidojis un attīstījis lielisku uzņēmumu ar spēcīgu korporatīvo kultūru un vērtībām, kas pilnībā atbilst tam, kam biznesā ticu es,” komentējot darījumu uzsver Arbo Windows valdes priekšsēdētājs Jānis Lasmanis.

Arlanga Wood arī turpmāk darbosies ar zīmolu Arlanga Wood, savukārt Arūns Mažonis Lietuvā turpinās vadīt uzņēmumus Arlanga alu un Arlanga pvc, kas ražo alumīnija un PVC logus. Arbo Windows plāno turpināt uzņēmuma izaugsmi, tostarp meklējot arī jaunas uzņēmumu iegādes iespējas, kas stratēģiski atbilst uzņēmuma attīstības mērķiem.

Arbo Windows darījumā par finanšu jautājumiem konsultēja uzņēmumu iegādes un apvienošanas darījumu vadošais pakalpojumu sniedzējs Oaklins, par juridiskajiem jautājumiem – Cobalt, kā arī par finanšu un nodokļu jautājumiem – Mazars. Arlanga Wood finanšu jautājumos konsultēja Baltic Corporate Finance un juridiskajos jautājumos – Walles.