Koncertzāle “Latvija” saņem atzinību starptautiska mēroga dizaina konkursā

0
397
Foto – Māris Lazdāns

Koncertzāle Latvija un Ventspils Mūzikas skola saņēmusi goda atzinību starptautiska mēroga dizaina konkursā World Design Awards 2020.

Konkurss World Design Awards 2020 ir viena no prestižākajām pasaules skatēm augsta līmeņa arhitektūras objektiem, kurā tiek vērtētas attiecības starp arhitektūru, dabu, apkārtējo vidi un pilsētu.

Konkursā World Design Awards 2020 Ventspils koncertzāle Latvija un Ventspils Mūzikas skola bija vienīgais projekts no Latvijas un sacentās ar citiem objektiem no tādām valstīm, kā Amerikas Savienotās Valstis, Kanāda, Senegāla, Peru, Spānija, Ķīna, Francija, Portugāle, Bulgārija, Turcija, Polija, Apvienotā Karaliste, Itālija, Austrālija, Nīderlande, Singapūra, Ruanda, Vācija.

Informācija par uzvarētājiem pieejama šeit: http://www.thearchitecturecommunity.com/wd-awards-2020-winners/

Ar konkursā iesniegto informāciju par projektu Lielā laukuma transformācija, koncertzāle “Latvija” un Ventspils Mūzikas skola Lielajā laukumā 1, Ventspilī iespējams iepazīties šeit: http://www.thearchitecturecommunity.com/transformation-of-lielais-laukums-concert-hall-latvija-and-ventspils-music-school-by-haascookzemmrich-studio2050-partner-in-charge-david-cook-world-design-awards-2020/

Par koncertzāli Latvija

Koncertzāles Latvija projekta autors ir Vācijas arhitektu birojs Haascookzemmrich Studio 2050, arhitekts Deivids Kuks (David Cook). Ēku raksturo gan pārdomātie energoefektivitātes risinājumi, gan daudzfunkcionāls telpu plānojums, kas ļauj zem viena jumta veiksmīgi līdzdarboties koncertzāles Latvija Lielajai un Mazajai zālei, Mūzikas vidusskolai, Mūzikas bibliotēkai un skaņu ierakstu studijai.

Koncertzāle Latvija darbību uzsāka 2019.gada vasarā. Tā ir mūzikas, mākslas un izglītības telpa ar unikālu saturu, ko raksturo izcila akustika, izmeklēts repertuārs un plašas tehniskās iespējas.

Koncertzāles lepnums ir divi pasaules līmeņa, unikāli mūzikas instrumenti – manuālās akustiskās koncertērģeles, kas tapušas uzņēmumā Johannes Klais Orgelbau GmbH & Co. KG Vācijā, un šobrīd pasaulē lielākās vertikālās koncertklavieres, ko radījis latviešu izcelsmes klavierbūves meistars Dāvids Kļaviņš. Koncertzāles unikalitāti akcentē arī atveramā siena, kas koncertzāles Mazo zāli pārveido par āra skatuvi.

Iepriekšējie apbalvojumi:

2016.gads. Konkursā Ilgtspējīgākā ēka un projekts 2016 galveno balvu nominācijā Ilgtspējīgākais projekts 2016 Latvijā ieguva Ventspils mūzikas vidusskola ar koncertzāles funkciju.

2017.gads. Konkursā Tehnoloģiju un dizaina inovāciju balvā nominācijā Publiskā ārtelpa Ventspils Lielais laukums un strūklaka Fregate “Valzivs” ieguva 1.vietu. Pasūtītājs Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde, projekta dalībnieki HaascookzemmrichSTUDIO2050, Arhitekta J.Pogas birojs, ALPS, ZALA landscape architecture, būvnieks Ostas celtnieks, būvuzraudzība Projekts 3, Forma 2.

2019.gada septembris. Koncertzāle Latvija un Ventspils Mūzikas vidusskola ieguva 1.vietu IFD AWARD 2019 nominācijā – fasādes (ventilējamās). Savukārt Gada balvu 2017 nominācijā Gada zaļākais iepirkums Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde rīkotais atklātais konkurss Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju būvniecība Lielajā laukumā, Ventspilī (id. Nr. KP 2016/091A) ieguva 1.vietu. 

2020.gada 17.aprīlis. Koncertzāle Latvija un Ventspils Mūzikas vidusskola skatē Gada labākā būve Latvijā 2019 ieguva 1.vietu nominācijā Publiskā jaunbūve.

2020.gada septembris. Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles “Latvija” ēka pieteikta nominācijā Energoefektīvākā publiskā ēkā 2020.

Koncertzāles Latvija fotostāsts

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit