Konferencē apspriedīs atkrastes vēja izmantošanu

0
448
Attēls ilustratīvs

Latvijas vēja enerģijas nozares konference WindWorks notiks 28.aprīlī. Konferences galvenais temats būs atkrastes vējš un tā potenciāls elektroenerģijas ražošanā. WindWorks konferencē piedalīsies nozares eksperti no Latvijas, Dānijas un citām Eiropas valstīm, informē Latvijas Vēja enerģijas asociācija (LVEA).

Konferenci organizē LVEA, Dānijas vēstniecība Latvijā un biznesa tehnoloģiju platforma BiSMART sadarbībā ar AS Latvenergo.

“Ņemot vērā šī brīža elektroenerģijas cenu kāpumu, 90% no Latvijas iedzīvotājiem izjūt satraukumu par tālāko cenu paaugstināšanos. Tādēļ ir īpaši svarīgi meklēt zemu izmaksu, lokālas elektroenerģijas ražošanas iespējas. Vēja enerģija gan sauszemē, gan atkrastē spēj sniegt videi draudzīgu elektroenerģijas iegūšanas veidu, veicināt enerģētisko neatkarību, kā arī nodrošināt elektroenerģiju par zemāku cenu. WindWorks konference ir lieliska iespēja pieredzes apmaiņai ar valstīm, kuras ir soli priekšā atkrastes vēja apguvē, lai iespējami efektīvi apgūtu Latvijas potenciālu,” norāda LVEA vadītājs Toms Nāburgs.

Konferencē apspriedīs elektroenerģijas cenu pieaugumu un vēja enerģijas iespējas stabilizēt situāciju, Eiropas Savienības starpvalstu sadarbību un līdzekļus klimata neitralitātes panākšanai, atkrastes vēja izmantošanu ūdeņraža ieguvei un citas aktuālas tēmas.

Vēja enerģijas eksperti no Dānijas, Igaunijas, Norvēģijas, Nīderlandes un citām Eiropas valstīm pasākumā dalīsies pieredzē par ieguvumiem un izaicinājumiem, attīstot lieljaudas vēja parkus, par labākajiem sabiedrības iesaistes veidiem un atkrastes vēja enerģijas uzglabāšanas iespējām un risinājumiem. Vietējie eksperti un valsts institūciju pārstāvji diskutēs par jomas attīstības šķēršļiem un to pārvarēšanu.

Vēja enerģijas asociācija darbojas kopš 1998.gada, un tās mērķis ir sekmēt vēja enerģijas izmantošanu Latvijā, līdzdarbojoties nozares normatīvā regulējuma un vides sakārtošanā, kā arī veicināt sabiedrības informētību un izpratni par atjaunojamajiem, it īpaši vēja, energoresursiem.