Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023” laureātus godinās 21. septembrī

0
181

Konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023 žūrija pabeigusi šā gada konkursā iesniegto projektu vērtēšanu un laureātus sveiksim noslēguma pasākumā š.g. 21. septembrī.

Uz konkursa noslēguma pasākumu aicinām arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus. Pasākums notiks š.g. 21. septembrī pl.15.00  Latvijas Universitātes Botāniskā dārza telpā Šķūnis, Kandavas ielā 2, Rīgā. Pieteikšanās dalībai pasākumā ir obligāta – lūgums reģistrēties dalībai pasākumā līdz š.g. 20. septembra plkst. 12:00 šeit.

Konkurss „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023” tika izsludināts šā gada aprīlī, konkursā kopumā tika iesniegti 23 projektu pieteikumi. Atgādinām, vēl līdz šā gada 17. septembra plkst. 23.59 aicinām ikvienu iedzīvotāju iesaistīties konkursa norisē un balsot par sev simpātiskāko energoefektīvāko ēku Latvijā. Balsot aicinām konkursa tīmekļa vietnē: https://energoefektivakaeka.lv/2023-gads/balsosana. Par savu simpātiju ir iespēja balsot vienu reizi dienā no vienas IP adreses.

Konkursu jau 13 gadus organizē Ekonomikas ministrija; šogad tas tiek organizēts sadarbībā ar Klimata un enerģētikas ministriju un Latvijas Būvinženieru savienību. Detalizētāka informācija par konkursu pieejama tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šā gada konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem – Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem. Konkursa atbalstītāji ir SIA Paroc, SIA Saint-Gobain Celtniecības produkti, SIA Knauf, SIA Rockwool, Attīstības finanšu institūcija Altum, AS Latvenergo, VentSys, SIA Kingspan Insulation, AS Rīgas siltums, SIA Robert Bosch, SIA Innovation B&G. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir žurnāls Būvinženieris, laikraksts Latvijas Avīze, būvniecības portāli www.abc.lvhttps://archidea.lv/www.building.lv un www.buvbaze.lv .