Kopš gada sākuma Rīgā samazinājušās sērijveida dzīvokļu cenas

0
239
Foto ilustratīvs

Šī gada jūlijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu vidējā cena samazinājās par 1,1%, bet kopš 2023.gada sākuma dzīvokļu cenas kopumā samazinājušās par 3,6%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas Arco Real Estate jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Jūlijā sērijveida dzīvokļu vidējā cena noslīdēja līdz 883 eiro par kvadrātmetru. Cenas bija par vidēji 46% zemākas nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena sasniedza visu laiku augstāko atzīmi – 1620 eiro par kvadrātmetru, savukārt, salīdzinot ar 2022.gada sākumu, cenas bija zemākas par 2%.

Par spīti pozitīvajām cenu svārstībām aprīlī, dzīvokļu cenas sērijveida ēkās Rīgā pazeminās jau trešo mēnesi pēc kārtas, teikts pārskatā. Cenas pēdējos mēnešos samazinās par vidēji 1% mēnesī. Cenu lejupslīdei turpinoties, vairākos mikrorajonos Pārdaugavā mēneša laikā tās noslīdēja pat par 2%.

Visos Rīgas lielākajos mikrorajonos kopš 2023.gada sākuma dzīvokļu cenas ir pazeminājušās. Lielākais cenu samazinājums kopš gada sākuma Rīgas mikrorajonos novērots Zolitūdē – par 5,4%. Citos lielākajos Rīgas mikrorajonos cenas šogad samazinājušās 2-5% robežās.

Jūlijā sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena vienistabu dzīvokļiem samazinājās par 1,2%, divistabu – par 1%, trīsistabu – par 1,2%, bet četristabu dzīvokļiem – par 0,7%.

Jūlijā gandrīz visos Rīgas lielākajos mikrorajonos tika novērots cenu samazinājums. Būtiskākais cenu samazinājums novērots Zolitūdē, kur cenas mēneša laikā samazinājās par 2,3%. Vienīgi Mežciemā sērijveida dzīvokļu cenas jūlijā saglabājās bez izmaiņām.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas jūlijā saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena mēneša laikā samazinājās līdz 1082 eiro par kvadrātmetru. Viena kvadrātmetra zemākā vidējā cena jūlijā tika novērota Bolderājā – 687 eiro par kvadrātmetru, kas jūlijā arī nedaudz samazinājās.

Jūlijā dārgākie dzīvokļi saglabājās 119. un 104. sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 52 000 līdz 56 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 33 000 līdz 44 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 30 000 līdz 43 000 eiro atkarībā no mikrorajona.