“Krasta City” metu konkursā uzvar Dānijas arhitektu projekts

0
732

SIA Krasta City paziņojusi publiskā metu konkursu rezultātus par teritorijas attīstības vīziju apbūvei Daugavas labajā krastā – kvartālā starp Salu tiltu, Krasta ielu un Daugavu (vēsturiskās Zvirgzdu salas teritorija). Konkursā starp 13 darbiem no piecām valstīm, žūrija par labāko atzinusi Dāņu arhitektu biroja Arrow Architects ApS piedāvājumu.

“Vispirms vēlamies izteikti lielu pateicību visiem konkursa dalībniekiem – gan par investēto laiku, gan piedāvāto redzējumu. Žūrijai nebija viegli pieņemt lēmumu; to apliecina arī fakts, ka kopumā konkursā ir pieci laureāti. Diemžēl mēs varam realizēt tikai vienu no piedāvājumiem, un šoreiz lēmums nosliecās par labu Arrow Architects ApS redzējumam, kas arī kalpos par pamatu visas teritorijas attīstīšanai kopumā, to sākot ar pirmo kārtu, kuras ietvaros tiks izbūvēta projektam nepieciešamā infrastruktūra, un labiekārtota pieguļošā teritorija,” uzsver SIA Krasta City pārstāvis Martti Krass.

Konkursa uzvarētāju pārstāvis Ulriks Reise (Ulrik Raysse) uzsver: “Pasaule mainās un līdz ar to mainās veids kā mēs dzīvojam. Mūsu piedāvājums fokusējas uz to kā izskatīsies nākotne. Organiskas formas paviljoni, kas balstīti dabā, rada spēcīgu piederības un identitātes sajūtu. Dažāda apjoma ēkas nodrošinās daudzveidīgu darba vidi, kas harmoniski savienojas ar Rīgas vēsturisko panorāmu.”

Iesniegtos metus vērtēja žūrija deviņu cilvēku sastāvā. Komisijā bija pārstāvēti dažādi nozares profesionāļi, pašvaldība un attīstītāju pārstāvji. Konkursa ietvaros tika vērtēti tādi kritēriji kā piedāvājuma integritāte pilsētbūvnieciskajā ainavā, arhitektoniskā kvalitāte, ēku funkcionalitāte, ilgtspējas un tehniskās kvalitātes jautājumi, sociālais un ekonomiskais lietderīgums u.c.

Žūrijas priekšsēdētājs, arhitekts Jānis Dripe norāda: “Konkursa  teritorija arvien ir bijusi arhitektu un projektu attīstītāju uzmanības lokā – tuvu centram un tomēr aiz Salu tilta, starp Daugavas pamatgultni un atteku rāmajiem ūdeņiem – tātad īpaša vieta, kas vizuāli teicami eksponējas plašā pilsēttelpas areālā. Vieta, kurai jau ir solīda arhitektonisko vīziju vēsture. Projekta attīstītāji, iesaistot Rīgas pilsētas arhitekta biroju, Būvvaldi un Attīstības departamentu, Latvijas Arhitektu savienību, bija sagatavojuši informatīvi piesātinātu un detalizētu programmu starptautiskam metu konkursam. 13 darbi no piecām valstīm ir tam apliecinājums. Labākajos darbos bija veiksmīgi apvienotas ambīcijas būt pamanāmiem Daugavas krasta siluetā un reizē radīt humānu pilsētvidi – pilsētu pilsētā, kurā gribas atgriezties.”

Attīstītāja pārstāvji norāda, ka Krasta City būs A klases biznesa komplekss un publiski pieejama apbūve Daugavas labajā krastā. Plānotajā daudzstāvu apbūvē (līdz 17 stāviem) īpaša uzmanība tiks pievērsta infrastruktūras pieejamības, dzīves telpas kvalitātes, darba vides, videi draudzīgu risinājumu un izmaksu efektivitātes jautājumiem.

Kopumā visu attīstības projektu plānots īstenot desmit gadu laikā vairākās kārtās, izbūvējot vairāk kā 155 000 m2 izmantojamās platības. Pirmās kārtas darbus ir plānots sākt jau nākamā gada nogalē. Kopējās plānotās investīcijas projektā pārsniegs 150 miljonus eiro. Plašāka informācija par projektu – www.krastacity.lv.

Konkursa laureātu TOP3:

1. Arrow Architects ApS;
2. SIA Sarma&Norde Arhitekti;
2. personu apvienība – SIA Ruume arhitekti, SIA K Forma, Ansis Šinke;
3. personu apvienība – SIA a part un SIA Ozola&Bula, arhitektu birojs;
3. SIA Outofbox.
Plašāka informācija par konkursu pieejama nolikumā: krastacity.metukonkurss.lv.