Krīzes situācijā namu pārvaldniekiem ir jānodrošina piekļuve sakaru tīkliem daudzīvokļu ēkās

0
170

Saistībā ar ārkārtas situāciju valstī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina namu pārvaldniekus un apsaimniekotājus sadarbībā ar dzīvokļu īpašniekiem nodrošināt elektronisko sakaru operatoriem piekļuvi elektronisko sakaru tīkliem, kas atrodas daudzīvokļu māju iekšienē.

“Operatīva piekļuves nodrošināšana pie sakaru tīkliem un iekārtām daudzīvokļu māju iekšienē ir īpaši svarīga šobrīd, kad saziņa ar tālruņu un interneta starpniecību pieaug. Sakaru pakalpojumu sniedzēji iedzīvotājiem nodrošina arī televīzijas pakalpojumu, kas ir svarīgs informācijas avots šajos ārkārtas apstākļos. Interneta un televīzijas pakalpojumu pieejamība ir būtiska, lai varam šodien rūpēties par sabiedrības drošību. Redzam – šajās dienās internets un citi sakaru pakalpojumi ir kritiski svarīgs komunikācijas līdzeklis ne vien saziņai ar tuviniekiem un ārstiem, darbam attālināti, vai maksājumu veikšanai, iegādājoties pirmās nepieciešamības preces, bet arī informētībai par notiekošo valstī,” norāda SPRK padomes priekšsēdētājs Rolands Irklis.

Namu pārvaldnieku apkalpošanas centri vienlaikus ir kontaktu punkts, kas sadarbībā ar elektronisko sakaru operatoriem nodrošina piekļuvi daudzīvokļu ēkās. Daudzīvokļu ēku pagrabos, bēniņos, kāpņu telpās ir atrodamas operatoriem piederošās iekārtas, ierīces un kabeļi. Bojājumu vai avārijas gadījumā piekļuve tiek apgrūtināta, jo telpas ir slēgtas.

Kā rezultātā SPRK aicina:

    problēmu gadījumos māju iedzīvotājiem sazināties ar operatoru telefoniski. Vienlaikus informēt par esošajām ēku ārdurvju, pagrabu, bēniņu atslēgām, kas iespējams ir pieejamas, piemēram, mājas vecākajam;

    namu pārvaldniekiem iespēju robežās ieviest atsevišķu tālruņa numuru saziņai ar operatoriem, kā arī automātisko atbildētāju – zvana atzvanam;

    kopīgi sadarbojoties ar māju iedzīvotājiem, operatoriem un māju pārvaldniekiem rast risinājumu problēmas novēršanai, piemēram, atslēgu nogādei bezkontakta veidā, piemēram, izmantojot mājas iedzīvotāju pasta kastītes.

SPRK aicina atsaukties elektronisko sakaru komersantus par avārijas un bojājumu gadījumiem, kad piekļuve tīklam interneta un televīzijas pakalpojuma nodrošināšanai, ir liegta. SPRK izvērtēs saņemto informāciju un nepieciešamības gadījumā informēs atbildīgās valsts vai pašvaldības struktūras.

Par šiem gadījumiem ziņot, rakstot uz: [email protected]

Ja sociālajos tīklos ir redzami gadījumi, kuros iedzīvotājiem nākas saskarties ar interneta piekļuves problēmām, aicinām dalīties ar ierakstiem, pieminot ziņās SPRK. Tas nodrošinās iespēju ātrāk apzināt situācijas nopietnību.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit