Kronvalda parkā atjauno Kongresu nama strūklaku

0
705

Tuvāko mēnešu laikā pabeigs vērienīgos Kongresu nama strūklakas remontdarbus un jau šajā vasaras sezonā tā atkal priecēs rīdziniekus un galvaspilsētas viesus, informē Rīgas domes Mājokļu un vides departaments.

Remontu strūklakai bija nepieciešams veikt gadu gaitā radušos tehnisko problēmu un bojājumu dēļ. Patlaban ir pabeigts strūklakas remonts virszemē un tuvāko mēnešu laikā vēl tiks veikts strūklakas šahtas remonts pazemē.

Strūklakas virszemes atjaunošanas laikā demontētas granīta plāksnes un veikta to attīrīšana,atjaunota horizontālā un vertikālā hidroizolācija, veikta pamatnes gruntēšana un remonts, izgatavotas nepieciešamās jaunās granīta plāksnes, kā arī veikta strūklakā esošo ūdensizturīgo gaismekļu revīzija un profilaktiskais remonts.

Strūklakas remontdarbu laikā tika konstatēts, ka tās iepriekšējais remonts ir ticis veikts nekvalitatīvi – daļa flīžu bija nokritušas no pamatnes un bija nepieciešama to atjaunošana. Sākot flīžu demontāžu, tāpat konstatēts, ka iepriekšējo remontdarbu laikā nebija ievērotas būvniecības tehnoloģiskā procesa prasības šāda veida remonta darbiem – no flīzēm nebija notīrīta iepriekšējā hidroizolācija, un uz tās no jauna bija klāta flīžu līme un hidroizolācija. Tas demontāžas laikā radīja lielāku flīžu zudumu, nekā sākotnēji bija paredzēts. Tāpēc būvniekam, lai pabeigtu flīzēšanas darbus, nācās piegādāt papildu plāksnes.

Lai darbus tehnoloģiski pareizi būtu iespējams veikt arī ziemas sezonas apstākļos, virs strūklakas tika izveidota teltij līdzīga konstrukcija. Darbus veica SIA Būvtehnikas pakalpojumi, kam pēc darbu izpildes jānodrošina arī strūklakas teritorijas sakopšana.

Tuvāko mēnešu laikā vēl jāveic zem strūklakas esošās apakšzemes autostāvvietas strūklakas šahtas remonta darbi – to laikā tiks veikts iekšējās šahtas remonts, mainīta tehniskās telpas lūka, mainīti ūdensnoteku un kanalizācijas cauruļvadi un uzstādīti gaisa sausinātāji.

Strūklaka Kronvalda parkā pie Kongresa nama ir Rīgas lielākā strūklaka. Tajā izgaismotās ūdens strūklas spēj pacelties līdz pat piecu metru augstumam.