Kundziņsalā izbūvēta jauna meliorācijas sistēma

0
180

Pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma Kundziņsalā izbūvēta jauna meliorācijas sistēma un sūkņu stacija, informē pārvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Projekts īstenots, lai mazinātu applūšanas riskus vienā no apdzīvotākajām apkaimēm Rīgas ostas teritorijā.

Kundziņsalas dzīvojamā rajona reljefam ir ieplakas forma, kā rezultātā vēsturiski šī teritorija pavasaros vai intensīvu lietavu laikā bijusi pakļauta applūšanas riskam. Salu apdzīvo aptuveni 450 iedzīvotāji, kuriem augsto gruntsūdeņu dēļ ilgstoša lietus laikā applūda dārzi, tika bojāti augļu koki un ēku pagrabi, un reizēm savos īpašumos nācies pārvietoties pat pa laipām. Lai gan jaunizbūvētās infrastruktūras efektivitāti pilnībā varēs novērtēt vien pirmajās ilgstošajās lietavās vai atkusnī, jau noslēdzošajā būvdarbu fāzē Kundziņsalas apkaimes iedzīvotāji ziņoja par būtisku gruntsūdens līmeņa mazināšanos.

Projekts realizēts ar apkaimes iedzīvotāju atbalstu, kas palīdzēja veikt nepieciešamo saskaņošanu ar zemes īpašniekiem, kuru īpašumos bija plānota meliorācijas trases izbūve. Tā kā daudzi īpašnieki nedzīvo Latvijā, bez biedrības iesaistīšanās saskaņošana būtu ievērojami ilgāka.

“Projekts bija ne vien tehniski sarežģīts, bet arī laikietilpīgs visu nepieciešamo saskaņojumu dēļ. Esam gandarīti par labo sadarbību ar ostu, kā arī projekta sekmīgu noslēgumu,” tā Kundziņsalas biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Kromāns.

“Organizācijas ilgtspēju mūsdienās raksturo ne vien pozitīvi finanšu rādītāji, bet arī tās izvirzītie mērķi un veikums, risinot ar vides aizsardzību un sociālo atbildību saistītus izaicinājumus. Mums ir svarīgi, lai ostas izaugsme un infrastruktūras modernizācija ietu roku rokā ar vides standartiem, tāpat tai jābūt līdzsvarotai un salāgotai ar ostai pieguļošo apkaimju iedzīvotāju dzīves kvalitāti,” uzsver Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, īpaši izceļot komunikācijas un dialoga lomu ostas pārvaldes un apkaimju iedzīvotāju attiecību veidošanā.

“Gan šī, gan arī citas Kundziņsalā īstenotās ostas pārvaldes un iedzīvotāju sadarbības ieceres, tostarp darbinieku un iedzīvotāju pavasara talkas, kā arī vairāki citi kopīgi realizētie apkaimes vidi bagātinoši publiskās infrastruktūras projekti ir labs piemērs konstruktīvam dialogam un sinerģijai, no kuras ieguvēji ir gan iedzīvotāji, gan osta,” pārliecināts Zeltiņš.

Kundziņsala pēdējos gados veidojas par aktīvu kravu noliktavu un loģistikas centru, specializējoties galvenokārt konteinerkravu apkalpošanā. Šajā teritorijā pašlaik tiek pārkrauts aptuveni 21% no visa kravu apgrozījuma Rīgas ostā.

Nosusināšanas darbus pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma veica SIA Buildimpeks, kas izvēlēts atklātas iepirkumu procedūras rezultātā. Darbu izmaksas 448 121,17 eiro bez PVN.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit