Kurzemē turpinās ceļu remonti

0
325

Turpinās ceļu remonti vairākos posmos Kurzemē. Atsākušies pārbūves darbi uz autoceļa Talsi–Upesgrīva (P127) posmā no Talsu Zvirgzdiem līdz Laidzei (1,35.-7,11. km). Jau šonedēļ posmā noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h.

Būvdarbu ietvaros turpinās ceļa segas konstrukcijas un ūdens novades sistēmas pārbūve. Pērn ir nomainīts šķembu pamats un ieklāta asfalta apakškārta, rotācijas aplim krustojumā ar Talsu apvedceļu pārbūvētas apļa pieejas autoceļa P127 ietvaros. Šogad atlicis ieklāt asfalta virskārtu, atjaunot ceļa aprīkojumu, drošības barjeras un autobusu pieturvietas.

Būvdarbus veic SIA Saldus ceļinieks par līgumcenu 4,7 miljoni eiro (ar PVN), tos finansē no valsts budžeta. Darbus plānots pabeigt līdz augustam.

Tāpat sākušies segas pārbūves darbi uz Liepājas šosejas (A9) posmā no degvielas uzpildes stacijas Priede līdz Saldus pagasta robežai (99,74.-102,92. km), rotācijas apli ieskaitot. Jau šonedēļ posmā ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ierīkots viens ar luksoforiem regulēts posms.

Būvdarbu ietvaros tiks veikta ceļa segas pārbūve: izbūvēts smilts salturīgais slānis, šķembu pamats un trīs kārtu asfalta segums. Posmā atjaunos ūdens novades sistēmu, rotācijas aplī tiks izbūvēta ietve/veloceļš, ierīkots apgaismojums un veikti satiksmes drošības uzlabojumi.

Arī šeit būvdarbus veic SIA Saldus ceļinieks par līgumcenu 5,8 miljoni eiro (ar PVN), ko finansē no valsts budžeta. Darbus plānots pabeigt līdz oktobra beigām.