Labiekārto Strūves parku Jēkabpilī

0
4

Šonedēļ ir sākti labiekārtošanas darbi Strūves parkā Jēkabpilī, kas kopumā izmaksās 134 730 eiro, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Pašlaik ir sākti apgaismojuma līnijas izbūves darbi, kā rezultātā tiks uzstādītas apgaismojuma laternas parka izgaismošanai. Pēc tam plānots turpināt darbu pie betona bruģakmens taciņu ierīkošanas.

Plānots, ka Strūves parka teritorija tiks labiekārtota gan ar ikdienā nepieciešamās infrastruktūras objektiem – soliņiem, atkritumu urnām, velo novietnēm –, gan arī ar aizraujošiem vides objektiem un izzinošām rotaļu ierīcēm.

“Strūves parks ir Jēkabpils vērtība – ne tikai kā viena no pilsētas zaļajām zonām, bet arī kā nozīmīgs kultūrvēstures objekts. Tajā atrodas unikāls objekts – Strūves ģeodēziskā loka punkts, kas ir iekļauts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā,” pauda pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps (LA).

Viņš ir gandarīts, ka, piedaloties pārrobežu projektā, pašvaldība ir radusi iespēju veikt ne tikai parka labiekārtošanu, lai tas kļūtu pievilcīgāks un interesantāks gan pilsētas iedzīvotājiem, gan viesiem, bet arī sakārtot Oskara Kalpaka laukumu un popularizēt Strūves ģeodēzisko loku arvien plašākā mērogā.

Darbus plānots pabeigt līdz 2021.gada 31.martam. Kopējās darbu izmaksas infrastruktūras labiekārtošanai ir 134 730 eiro.

Būvdarbus veiks pašvaldības SIA Jēkabpils pakalpojumi. “Firmas.lv” dati liecina, ka uzņēmuma apgrozījums pērn ir bijis 2,575 miljoni eiro, bet peļņa 273 109 eiro.

Strūves parka labiekārtošanas darbi tiek veikti Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020.gadam projekta Starptautiskā tūristu maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide īstenošanas laikā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit