Principiālais būvuzraugs

0
3

Stabilitāte. Pamatīgums. Ar asprātībām nebārstās. Lieki nerunā. Noslēgts. Labs un uzmanīgs klausītājs. Tāds ir pirmais iespaids par Māri Brišku – SIA CMB valdes locekli, sertificētu ēku būvuzraugu. Saņēmis apbalvojumu Būvindustrijas lielā balva līdz ar titulu Gada būvuzraugs 2018. Lielo balvu Pamatakmeni novietojis plauktā mājās. Kolēģi par Māri saka: “Līderis, principiāls, atbildīgs un ļoti prasīgs gan pret sevi, gan citiem.”

Kas ir līderis?
Manuprāt, tas ir cilvēks, kas spēj vadīt un saturēt kopā komandu. Ikvienam komandas dalībniekam ir arī savas intereses. Tāpēc jāsaprot katra intereses. Vai tās virzītas kopēja mērķa sasniegšanai? Nevar ignorēt individuālās intereses. Tās jāievirza tā, lai komanda sasniegtu mērķi.

Ko nozīmē būt atbildīgam?
– Katram cilvēkam dažādos periodos ir atšķirīga atbildības izjūta. Tā nāk no audzināšanas, gēniem, arī no dzīves laikā iegūtā. Atbildību parasti palielina bērni, jo esi apņēmies rūpēties par viņu nākotni un audzināšanu.

Tev ir nācies strādāt kopā ar ļoti atbildīgiem kolēģiem, bet ir arī ne pārāk atbildīgi. Ko dari? Vai uzpasē?
– Šādu cilvēku (domā)… Ar uzpasēšanu maz var līdzēt. Jāsaprot, kā viņu izmantot mērķa sasniegšanai. Ja viņš ir vienīgais baltais zvirbulis, tad jāizslēdz vai arī jāatrod uzdevums, ko var pildīt individuāli, nevis komandā, noslēpjoties aiz cita pleca. Tā var iegūt rezultātu. Bijuši vairāki piemēri, ka, mainot tiešos darba pienākumus, palielinās darbinieka atbildība un aizrautība.

Pilnu interviju lasiet mājaslapā lielabalva.lv un žurnāla Būvinženieris augusta numurā (Nr. 75).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit