Latgales parkā top jauns bērnu rotaļu un vingrošanas laukums

0
360

Latgales parkā pie Balvu ielas tiek atjaunots vecais bērnu rotaļu laukums, kā arī veidots jauns vingrošanas laukums, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Patlaban ir noņemts vecais laukuma segums un ieklāts jauns smilts segums, bērnu laukumiņa daļā uzstādītas gandrīz visas paredzētās jaunās rotaļu ierīces – šūpoles, kāpelēšanas trase un citas, savukārt vingrošanas laukumā notiek vingrošanas iekārtu uzstādīšana – pievilkšanās stieņi, lēkājamās barjeras, līdztekas un trenažieri.

Pie laukumiem būs izvietotas velonovietnes, atkritumu tvertnes, atjaunoti soliņi. Apkārt laukumiem tiks atjaunoti celiņi.

Ideju laukumu labiekārtošanai Rīgas pilsētās līdzdalības budžeta konkursā iesniedza biedrība Asociācija Latgales priekšpilsētas attīstībai un ieguva finansējumu projekta īstenošanai. Projektu realizē Rīgas domes Mājokļu un vides departaments, būvdarbus veic SIA Fixman, līguma summa ir 90 600 eiro. Paredzēts, ka darbus pabeigs augustā.

Rīgas dome Maskavas dārzu lēmusi pārdēvēt par Latgales parku, tādējādi parks atguvis vēsturisko nosaukumu.

Maskavas dārzs atrodas teritorijā starp Mazā Krasta, Maskavas, Balvu un Kojusalas ielām, tā platība ir 6,2 hektāri. Parku bijušās dārzniecības teritorijā sāka ierīkot 1937.gadā pēc latviešu daiļdārznieka un ainavu arhitekta Andreja Zeidaka projekta.