“Latvenergo” plāno izveidot lielāko elektroauto uzlādes staciju tīklu valstī

0
95

AS Latvenergo ar tirdzniecības zīmolu Elektrum līdz 2021.gada nogalei plāno atklāt vismaz 84 elektroauto uzlādes pieslēgvietas, aģentūru LETA informēja Latvenergo pārstāve Ivita Bidere.

Pirms gada, atverot trīs elektroauto uzlādes stacijas, Latvenergo sāka pilotprojektu, lai izvērtētu elektromobiļu uzlādes biznesa iespējas un piedāvāja valstī modernākās uzlādes iespējas, kas darbojas uz komerciāliem principiem. Stacijas, kurās klientiem tiek piedāvāta Latvenergo ražotnēs saražotā zaļā enerģija, tika atvērtas Rīgā un Jūrmalā. Kopš atklāšanas Elektrum uzlādes stacijās ap 400 klientu veikuši teju 5000 uzlāžu aptuveni 75 000 kilovatstundu (kWh) apmērā, kas ir vairāk nekā 400 000 nobrauktu kilometru.

Tāpat pieaudzis Elektrum uzlādes vietu skaits, kas ir sasniedzis 21 pieslēgvietu septiņās stacijās. No visām pieslēgvietām septiņās ir izveidotas Rīgā pie Latvenergo biroju ēkas Pulkveža Brieža ielā. Pašlaik Elektrum elektroauto uzlādes atrodas arī Jūrmalā pie Energoefektivitātes centra, Rīgā, Uzvaras bulvārī, pie Pļaviņu HES, pie Ķeguma HES. Sadarbībā ar partneriem uzlādes vietas izveidotas arī pie uzņēmuma Energolukss Ulbrokas ielā un Mūkusalas Biznesa Centra teritorijā Rīgā.

Līdz gada beigām plānots atklāt vēl vairākas uzlādes stacijas, bet nākamajā gadā – vismaz 50. Savukārt 2021.gada beigās Rīgā, arī Liepājā, Ventspilī un citās Latvijas pilsētās kopā varētu būt vismaz 84 Elektrum uzlādes pieslēgvietas, daļu no tām realizējot ar sadarbības partneriem.

Latvenergo valdes loceklis Kaspars Cikmačs norādīja, ka pilotprojekts ir devis Latvenergo iespēju labāk noskaidrot elektroauto īpašnieku vajadzības, vēlmes un paradumus, tāpat tika pētītas tirgus iespējas un attīstība, paplašinot savu darbību jaunos nozares tirgos.

Cikmačs skaidroja, ka aizvadītā gada laikā Latvenergo ir ievērojami stiprinājusi kompetenci elektromobilitātē, ne tikai būtiski paplašinot Elektrum uzlādes vietu skaitu, bet arī izveidojot sadarbību ar citiem komersantiem, sadarbojoties ar lielveikaliem un biroju centriem un izveidojot partneru stāvlaukumos Elektrum uzlādes stacijas.

Elektrum arī izveidojusi elektroauto uzlādes lietotni.

Pašlaik Latvijā reģistrēti jau vairāk nekā 840 elektromobiļi, un to skaits turpina strauji augt. Kā norādīja Latvenergo pārstāvji, prognozes liecina, ka 2030.gadā Latvijā varētu būt jau vairāk nekā 30 000 vieglo elektroauto.

Jau vēstīts, ka Latvenergo koncerna apgrozījums pērn bija 841,6 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa pieauga par 24,2%, sasniedzot 94,4 miljonus eiro.

Latvenergo nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. Latvenergo obligācijas kotē biržas Nasdaq Riga parāda vērtspapīru sarakstā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit