“Latvenergo” sāk īstenot pirmo vēja parku Lietuvā

0
105
Attēls ilustratīvs

Latvenergo ar meitasuzņēmumu Elektrum Lietuva sper soli vietējā vēja enerģijas tirgū ar savu pirmo vēja parku Lietuvā. Uzņēmums no privātiem attīstītājiem iegādātā projektā būvēs vēja parku ar jaudu līdz 15 megavatiem (MW) Akmenes rajonā, kurā plāno ieguldīt 30 miljonus eiro, informē Latvenergo pārstāvji.

Koncerna stratēģiskie mērķi paredz vēl vairāk stiprināt zaļās enerģijas ražošanu, attīstot saules un vēja enerģijas projektus ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Koncerna aktuālās stratēģijas periodā līdz 2026. gadam plānots uzbūvēt līdz 600 megavatu (MW) atjaunīgo resursu jaudas, līdz 2030. gadam ap 2000 MW apmērā.

“Šobrīd Baltijas valstīs notiek intensīva sacensība par jaunu AER jaudu izbūvi, kurā par lieliem plāniem ir ziņojušas arī kaimiņu enerģētikas kapitālsabiedrības. Latvenergo mērķis ir iespējami ātri un efektīvākajā veidā radīt valstij paliekošas vērtības un apsteigt ārējās intereses mūsu zemē. Līdzās saules enerģijas projektiem Lietuvā top arī pirmais Latvenergo koncerna meitasuzņēmuma Elektrum Lietuva vēja enerģijas parks. Nākotnē kopā ar Latvijā īstenotajiem vēja parku projektiem tas būs būtisks ieguldījums ne tikai saražotās elektroenerģijas daudzumā, bet arī mūsu reģiona energoneatkarībā. Būtiski, ka ienākumi no šī parka plūdīs uz Latviju,” saka Mārtiņš Čakste, AS Latvenergo valdes priekšsēdētājs.

Naujoji Akmenes apkaimē paredzētas trīs vēja elektrostacijas ar 5000 kilovatu (kW) jaudu. Plānots, ka šis vēja parks sāks ražot elektroenerģiju 2025. gada otrajā pusē un gadā saražos 54 tūkst. megavatstundu (MWh). Saražoto uzņēmums pārdos gan tieši saviem klientiem mazumtirdzniecībā, gan arī vairumtirdzniecības tirgū biržā.

Elektrum Lietuva vadītājs Martins Giga (Martynas Giga) norāda, ka šis darījums vēl vairāk nostiprinās Latvenergo jau esošo līderpozīciju reģiona zaļās enerģijas ražošanas jomā: “Jau sākot ar pirmo elektroenerģijas ražošanas jaudu izveidi Lietuvā mēs zinājām, ka neaprobežosimies tikai ar sauli, starp potenciālajiem attīstības virzieniem nopietni apsverot vēja enerģiju. Šis ir pirmais projekts šajā jomā, un mums ir lielas ambīcijas, kuru īstenošanai Akmenes projekts ir kā pamatakmens,” turpina Martins Giga.

Pēc pušu vienošanās darījuma vērtība, iesaistīto juridisko personu nosaukumi un cita informācija netiek izpausta.