Pašmāju uzņēmuma We Build Parks komanda atgriezusies no Pump For Peace projekta Dienvidāfrikā. Divu nedēļu garumā tika veikta velotrases izbūve Lesoto sadarbībā ar vietējo organizāciju Sepheo, kas rūpējas par vietējo ielu bērnu izglītību un labklājību. Labdarības velotrašu izbūve maznodrošinātās pilsētās katru gadu organizē Šveices velo nozares līderis Velosolutions.

Uz Lesoto galvaspilsētu Maseru devās desmit valstu pārstāvji, kas iesaistījās projekta realizēšanā. No Latvijas devās uzņēmuma We Build Parks vadītājs Jānis Jansons kopā ar pieciem komandas biedriem no Baltijas un Skandināvijas. Atgriežoties mājās, ikvienu bija pārņēmušas pārdomas un atmiņā palikuša spilgtas emocijas no piedzīvotā. Motivācija darīt vairāk kļuvusi spēcīgāka kā jebkad.

“Lūgt ir grūti, dot ir viegli. Esmu laimīgs, ka spējam dot neko neprasot pretim. Un tieši tur, kur tas radīs vislielāko vērtību. Kopīgiem spēkiem radījām vienīgo sporta infrastruktūru rajonā, kur dzīvo neskaitāmi bērni. Tas iedvesmo iet un radīt vēl un vēl,” pēc projekta ar pārdomām dalās Jānis, kurš Latvijas vārdu ir nesis pasaulē ne reizi vien, piedaloties dažādos pasaules līmeņa projektos, ieskaitot Olimpiskās spēles.

Šāda tipa projekts Lesoto tika realizēts otro gadu, kopā izbūvējot jau trīs velotrases šajā nelielajā valstī. Izbūves procesā ne reizi vien komandām nācies saskarties ar dažādiem sarežģījumiem, ierobežoto iespēju un apstākļu dēļ. Tomēr atrodoties tur uz vietas, šīs problēmas šķiet mazas un viss ticis uztverts ar smaidu. “Galu galā paveiktajam darbam ir neizmērojama vērtība. Pabeidzot projektu, redzētie simtiem bērnu smaidi un sajūsmas momenti ikvienam no mums spēcīgi palikuši atmiņā. Noteikti vēl atgriezīsimies,” komentē Jānis.

Pump For Peace ir asociācija, kas izveidota pēc Šveices uzņēmuma Velosolutions iniciatīvas. Tās mērķis ir bērniem, kas atrodas mazāk attīstītās kopienās, dot iespēju aktīvi pavadīt laiku, padarīt riteņbraukšanu pieejamāku. Lielu ieguldījumu sniedz vietējā organizācija Sepheo, kas rūpējas, lai trūcīgiem bērniem tiktu nodrošināta izglītība un sportiskas aktivitātes.