Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu 2021 saņēmusi Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā un tās autori – Austra Mailīša un Jura Pogas arhitektu birojs, aģentūru LETA informēja Latvijas Arhitektu savienībā.

Tāpat Latvijas Arhitektūras gada balvas jeb fināla žūrijas balvas ieguva arhitektu biroja NRJA veidotā MAD arhitektūras telpa, Roche biroja ēkas pārbūve Miera ielā un tās autori SIA Didrihsons arhitekti, kā arī Stūķu kūts pārbūve par dzīvojamo ēku Cēsu novada Kārļos un tās autore Andra Šmite.

Sabiedrības balsojumā šogad lielāko balsu skaitu ieguva Stūķu kūts un tās autore Šmite, savukārt žalūziju veikala Velux Latvia balvu pasniedza biroja ēkas pārbūvei Miera ielā un tās autoriem Didrihsons arhitekti.

Visus Latvijas Arhitektūras gada balvai 2021 pieteiktos darbus, pirmajā kārtā vērtēja atlases žūrija, kurā darbojās arhitekti Andris Kronbergs, Ilze Liepiņa, Evelīna Ozola un Oskars Vāvere, mākslinieks Ēriks Božis, rakstniece un dzejniece Inga Gaile, kā arī režisors Uģis Olte. Atlases žūrija izvēlējās 11 nominantus, kuri pretendēja uz galvenajām balvām.

Fināla nominantu vidū bija Dziesmu svētku estrādes pārbūve Mežaparkā, Ogres Centrālā bibliotēka, biroja ēkas pārbūve Miera ielā, privātmāja Jūrmalā House 61, Stūķu kūts, trīs plātņu māja, villa Dālija, Lindenholma – dzīvojamās apbūves pirmā kārta, Rūmenes kūts pārbūve – izstāžu telpas un apartamentu izbūve, ekspozīcija Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai Venēcijas arhitektūras biennālē, kā arī MAD Arhitektūras telpa.

Fināla žūriju šogad veidoja arhitektu biroja Nieto Sobejano Arquitectos līdzdibinātāja Fensanta Nieto, arhitektu biroja Nerbau.com arhitekts un partneris Laurīns Avīžus, arhitektu biroja Arhitekt Must līdzdibinātājs un arhitekts Ots Alvers, internacionālā arhitektu biroja PLH Architects vadītājs Stīns Enriko Andersens, kā arī Latvijas Arhitektūras gada balvas atlases žūrijas priekšsēdētājs Kronbergs.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Kultūras ministriju.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit