Latvijas Leļļu teātra ēku atjaunos personu apvienība “P un P”

0
112

VAS Valsts nekustamie īpašumi iepirkumā Latvijas Leļļu teātra atjaunošanai Kr.Barona ielā 16/18, Rīgā par saimnieciski izdevīgāko atzīts personu apvienības P un P piedāvājums par 2,75 miljoniem eiro bez PVN.

Ja nebūs pārsūdzību, tuvākā mēneša laikā ar būvuzņēmēju slēgs līgumu. Darbus plānots sākt līdz rudenim un tie būs jāpaveic 14 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža, informē VNĪ NĪ attīstības pārvaldes direktors Jānis Ivanovskis-Pigits.

Ēkai tiks uzlabots estētiskais un tehniskais stāvoklis, teātra darbinieki un apmeklētāji iegūs patīkamāku darba vidi, vienlaikus panākot ap 60% ietaupījumu uz siltumenerģiju, kas ļaus ietaupītos līdzekļus novirzīt citiem mērķiem.

Ēkai paredzēts siltināt ārsienas, cokolu, bēniņus un jumtu, nomainīt logus un koka ārdurvis, modernizēt esošo siltummezglu, pārbūvēt un modernizēt apkures un ventilācijas sistēmas. Veicot jumta siltināšanu un tā seguma nomaiņu tiks paaugstināti mazās zāles griesti gan skatītāju, gan aktieru ērtībām, kas dos iespēju dažādot skatītājiem pieejamo izrāžu klāstu un rādīt arī marionešu teātri. Papildus pirms siltinājuma izbūves tiks stiprinātas ēkas nesošās konstrukcijas un pamati, tādējādi nodrošinot energoefektivitātes paaugstināšanas projekta ietvaros sasniedzamo rezultātu ilgtspēju un novēršot ēkas konstrukciju bojājumus.

Leļļu teātra atjaunošanas projekts tiek finansēts no sadarbībā ar Kultūras ministriju piesaistītā finansējuma – Eiropas Savienības fondu Darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās 4.2.1.2. pasākuma Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts ēkās otrās projektu iesniegumu atlases kārtas un valsts budžeta finansējuma, tostarp Covid-19 finansējums ekonomikas sildīšanai caur ieguldījumiem būvniecībā.

Ēka Kr.Barona ielā 16/18 ir kultūras un vēsturiska vērtība. Pēc arhitekta Ernesta Poles projekta 1911.gadā celtajā divstāvu ēkā ir atradies kino, aptieka, grāmatu spiestuve un zīmogu darbnīca, kafejnīca un vairākas tirgotavas. Kopš 1944.gada te darbojas Latvijas Leļļu teātris. Nelielā ēka atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta Rīgas vēsturiskais centrs aizsardzības zonā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit