LBS apmeklē Daugavgrīvas sūkņu stacijas būvlaukumu

0
291

Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības (LSGŪTIS) pārstāvji 25. oktobrī apmeklēja jaunās Daugavgrīvas kanalizācijas sūkņu stacijas būvlaukumu Daugavgrīvas ielā 101.

Būvspeciālistu vizīti objektā bija organizējis LBS Inženierbūvju sekcijas vadītājs Jānis Timšāns. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīties arī ar šobrīd darbojošos sūkņu staciju un tās nu jau morāli novecojušo tehnoloģisko aprīkojumu. Šīs stacijas projektēšana tika uzsākta vēl pagājušā gadsimta 60. gadu vidū, savukārt ekspluatācijā tā tika nodota vien 1992. gadā un kopš tā laika darbojas bez būtiskām tehnoloģiskām izmaiņām.

Jaunās kanalizācijas sūkņu stacijas būvniecību pēc SIA Rīgas ūdens pasūtījuma veic būvuzņēmums Velve, būvprojektu izstrādāja SIA Aqua-Brambis inženieri, kopējās projekta izmaksas sasniedz 13,43 miljonus eiro.

Šī būs lielākā kanalizācijas sūkņu stacija Baltijā, tās projektētā ražība ir 2300 litru sekundē jeb 8280 kubikmetru stundā. Jaunās stacijas virszemes apjomu veidos gandrīz deviņus metrus augsta ēka, savukārt objekta pazemes daļas dziļums ir gandrīz 11 metru. Jaunā stacija būs tehnoloģiski moderna, energoefektīva un videi draudzīga, nodrošinot būtisku elektroenerģijas un ūdens pašpatēriņa ietaupījumu.

Sūkņu stacijas funkcija – galvaspilsētas Daugavas kreisā krasta rajonu un daļēji arī Jūrmalas pilsētas notekūdeņu savākšana un pārsūknēšana uz bioloģiskās attīrīšanas staciju Daugavgrīva.

Jauno sūkņu staciju ekspluatācijā plānots nodot 2024. gada pavasarī.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit