Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) vadības pārstāvji 15.–16.septembrī vizītē Latgalē tikās ar Daugavpils un Rēzeknes pašvaldības un būvvaldes speciālistiem, kā arī reģiona LBS biedriem.

Sanāksmi Daugavpilī 15.septembrī ar īsu uzrunu atklāja domes priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Kononovs. LBS valdes priekšsēdētājs Raimonds Eizenšmits iepazīstināja ar biedrības vēsturi, darbības mērķiem un virzieniem, kā arī sadarbības partneriem. Viņš informēja par nozares normatīvajiem aktiem, kuru uzlabošanā dažādās darba grupās piedalās LBS pārstāvji. Eizenšmits aicināja vietējos būvinženierus pievienoties LBS.

LBS izpilddirektors Ilmārs Leikums un Būvniecības speciālistu sertificēšanas institūcijas (BSSI) vadītāja Vaira Ronimoisa iepazīstināja ar Ministru kabineta 169.noteikumu prasībām sertificēšanas institūcijai un būvspeciālistiem, kā arī Ekonomikas ministrijas deleģēšanas līgumu ar LBS. Pārrunāta būvspeciālistu prakses uzraudzība, uzsverot, ka visas darbības sertifikāta iegūšanā un uzturēšanā reģistrē Būvniecības informācijas sistēmā (BIS) un būvspeciālistiem pašiem laikus jāievada BIS dati par savu būvpraksi un profesionālo pilnveidošanos. LBS BSSI pārstāvji informēja, kādas sūdzības saņemtas par būvspeciālistiem, kā tās izskata un lēmumus pieņem BSSI sūdzību komisija.

LBS valdes priekšsēdētāja pirmā vietniece Helēna Endriksone pastāstīja par SIA LBS–Konsultants pakalpojumiem – ekspertīzēm, objektu apsekošanu, iepirkumu dokumentācijas sagatavošanu, profesionālajām mācībām. Konsultantiem ir laba sadarbība ar Latgales būvniekiem, pasūtītājiem, būvvaldēm un būvuzraugiem. Tikšanās dalībnieki pārrunāja prasības iepirkumos un domstarpību risināšanu būvniecības gaitā, kad atklājas neparedzēti apstākļi, kas prasa papildu darbu.

Daugavpils būvvaldes arhitekts Rihards Borskis iepazīstināja ar pilsētā nesen pabeigtajiem objektiem – Bruģu ielas promenādi, renovēto Dzimtsarakstu nodaļas ēku, Rīgas ielas pārbūvi no Cietokšņa līdz Ģimnāzijas ielai, Saules skolas kompleksu, Smiltenes ielas pārvadu, Jauno Stropu promenādi un pludmali, jauno tramvaja līniju līdz Stropu ciemam, kā arī iecerētajiem projektiem.

Pēc tikšanās domē LBS pārstāvji apmeklēja Daugavpils cietoksni, kura atjaunošanas process ilgst vairāk nekā desmit gadus. Kompleksu izrādīja vēsturnieks Artjoms Mahļins, kurš atklāja daudz aizraujošu faktu par cietokšņa tapšanu un aprīkojumu. Pašlaik ritošo Pulvera noliktavas un Arsenāla atjaunošanu aprakstīja uzņēmuma Lagron pārstāvis Vladimirs Pučkovs. Abas ēkas nākotnē izmantos izstādēm. Pulvera noliktavā būs mākslas darbu galerija, Arsenālā – tehnikas mantojums.

Latgales vizītes otrajā dienā 16.septembrī LBS pārstāvji Rēzeknē apskatīja jauno Olimpisko centru. Ar reģionam nozīmīgo objektu iepazīstināja valdes locekle Jekaterina Meirāne un LBS biedrs Uldis Stuklis, kurš bija objekta būvuzraugs.

Kultūras centrā Gors LBS pārstāvji tikās ar Rēzeknes domes priekšsēdētāju Aleksandru Bartaševiču, būvvaldes vadītāju Ilviju Pastari, viņas vietnieku Imantu Gaiduļu, Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītāju Georgiju Orlovu un LBS reģionālās kopas vadītāju Andreju Kuzminu, kurš palīdzēja organizēt tikšanos.

Pārrunātas LBS un Rēzeknes attīstības aktualitātes, būvprojektu kvalitāte un to izpilde, būvspeciālistu sertifikācija un patstāvīgās prakses uzraudzība, gaidāmās izmaiņas nozares likumdošanā, kā arī būvnieku karteļa tēma. Rēzeknes mērs interesējās par LBS nesen nodibinātās Tehniskās komisijas darbību, bilstot, ka tuvākajā laikā lūgs ieteikumu strīdīgas situācijas atrisināšanai.

Tikšanās ar pašvaldību vadītājiem, būvvalžu pārstāvjiem un LBS biedriem reģionos ir viens no LBS valdes darbības virzieniem. Izbraukums uz Latgali bija pirmais pēc LBS pārvēlēšanu kongresa, tikšanās bija abpusēji noderīgas. Vizīti palīdzēja organizēt Daugavpils būvvaldes vecākā būvinspektore, LBS reģionālās kopas vadītāja Juzefa Isakova, Daugavpils pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

Informāciju sagatavoja LBS birojs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit