LBS un EM pārstāvji apspriež nozares aktualitātes

0
147

Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes priekšsēdētājs Raimonds Eizenšmits, izpilddirektors Ilmārs Leikums un LBS Būvniecības speciālistu sertifikācijas institūcijas (BSSI) galvenā administratore Vaira Ronimoisa 27.aprīlī tiešsaistē tikās ar Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāra vietnieci Ilzi Beināri un Būvniecības politikas departamenta direktori Olgu Feldmani.

Lietišķā atmosfērā apspriestas nozares aktualitātes un meklēti ceļi to kopīgai risināšanai. Pārrunāts LBS Izglītības un zinātnes sekcijas atkārtoti aktualizētais jautājums par būvdarbu vadītāju sagatavošanu neapmierinošā kvalitāte Vidzemes augstskolas 1.līmeņa augstākās profesionālās izglītības programmā Koka ēku celtniecība un ekobūves. LBS pārstāvji pauda bažas par būvniecības izglītības kvalitātes iespējamo degradāciju, ja līdzīgi nepilnīgas programmas sāktu piedāvāt citas augstskolas. Kā iespējamo risinājumu Feldmane ieteica studiju programmas detalizētu analīzi ar mērķi identificēt neizpildītās būvdarbu vadītāja profesionālā standarta prasības.

Vērtējot sertifikāciju un Ministru kabineta normatīva Būvspeciālistu kompetences novērtēšanas un patstāvīgās prakses uzraudzības noteikumi uzlabošanu, EM pārstāves pauda gandarījumu par darba grupas, tai skaitā LBS pārstāvju ieguldījumu, un pauda pārliecību, ka vēl noslīpējamās izmaiņas pieņems šogad.

Uz Eizenšmita jautājumu par inženierkonsultanta definīcijas un funkciju iekļaušanu Būvniecības likumā un Vispārīgajos būvnoteikumos saņemta atbilde, ka EM kopumā atbalsta LBS un citu nozares sabiedrisko organizāciju pozīciju, tas sasaucas ar būvniecības procesa Ceļa kartes izstrādi un nozares pārstāvju vienošanos par principiāliem jautājumiem. Pārrunāta Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) vienkāršošana un padarīšana par draudzīgāku lietotājiem, un Feldmane pauda atbalstu lielākam nozares pašregulējumam.

Atbildot uz LBS kongresā izskanējušajiem biedru jautājumiem par uzlabojumiem Publisko iepirkumu likumā, lai saimnieciski izdevīgākais piedāvājums vairākumā gadījumu tomēr nerezultējas zemākās cenas izvēlē, Beināre atbildēja, ka patlaban rit būvniecības iepirkumu vadlīniju atkarībā no darbu veida sagatavošana. Drīz tās nodos nozares sabiedrisko organizāciju apspriešanai.

Informāciju sagatavoja LBS birojs.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit