Uzņēmums Saint Gobain atvēris LECA keramzīta ražotni Hēdemēstē, Igaunijā. Rūpnīca atvērta atkārtoti, jo ražošana tika apturēta 2008.gadā būvniecības tirgus dēļ, informē uzņēmuma pārstāvji.
Pašlaik būvniecības nozares perspektīvas ir stabilas un ar ilgtspējīgas izaugsmes iespējām. Atkārtoti atverot keramzīta krāsni, plānots saražot līdz 350 000m3 keramzīta gadā.
Esošais plāns ir modernizēt rūpnīcu tā, lai tā darbotos uz alternatīvo bioenerģiju un lai tā samazinātu CO2 emisijas nospiedumu. Ražotne, galvenokārt, nodrošinās Baltija tirgu un stiprinās eksporta iespējas.
Blakus keramzīta ražotnei atrodas Igaunijas FIBO bloku rūpnīca, kas atvieglos keramzīta loģistiku. Līdz šim keramzīta piegādes FIBO bloku rūpnīcai notika no Dānijas, Polijas un Somijas. Baltijas LECA International jau ir divas FIBO bloku rūpnīcas un Leca® keramzīta rūpnīcas atkārtotā atvēršana Igaunijā tikai pastiprinās pozīcijas tirgū.
Paredzēts, ka ražošanas atsākšanas projekts tiks pabeigts 2022.gada beigās.
“Tas ir nozīmīgs ieguldījums LECA International attīstībā. Esam novērojuši paaugstinātu pieprasījumu mūsu produktiem, un visas rūpnīcas strādā ar pilnu jaudu. Turklāt priecājamies, ka mūsu ģeogrāfiskās robežas paplašinās līdz Baltijas valstīm, kur mēs redzam izaugsmi mūsu produktiem un risinājumiem,” komentē Torbens Dirbergs (Torben Dyrberg), LECA International izpilddirektors.
Projekta komanda tiks paziņota tuvākajā laikā.