Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Vadims Ļašenko un būvkompānijas SIA Arčers valdes loceklis Mārtiņš Lāma vienojušies par izlīgumu abu pušu civillietā par nerealizēto stadiona būvniecības projektu Krišjāņa Barona ielā 116a, informē LFF.

Izlīguma dokuments tā dēvētajā futbola māju lietā tika parakstīts 6.novembrī. Abas puses vienojušās izbeigt pastāvošo tiesisko strīdu pilnā apmērā, kā arī atsakās no jebkādām savstarpējām pretenzijām. Izlīgums nosaka, ka LFF nemaksā Arčers ar spriedumu par labu uzņēmumam piedzītos zaudējumus, kā arī LFF atsakās no jebkādiem prasījumiem pret Arčers.

Nesenais tiesas lēmums bija nelabvēlīgs LFF un paredzēja 363 508,53 eiro kompensācijas izmaksu Arčers. Abas puses vienojušās, ka attiecīgie līdzekļi tiks virzīti jauno futbolistu attīstībai, tai skaitā sporta aktivitātēm nepieciešamās infrastruktūras uzlabošanā.

LFF prezidents Vadims Ļašenko atzīst, ka neīstenotajā stadiona būvniecības projektā LFF varēja plānus un ieceres realizēt veiksmīgāk. 

“Tā visām iesaistītajām pusēm bija rūgta pieredze,” pauž Ļašenko, atgādinot, ka lietvedība starp abām pusēm ilgusi kopš 2018.gada. “Arčers izprot šobrīd Latvijā un pasaulē esošo situāciju ar Covid-19 pandēmiju un tās izraisītājām sekām, kas jo īpaši smagi skar sporta jomu. Atbalsts sportam ir būtiskāks par vēsturiskām nesaskaņām, un pašlaik sportam šāds atbalsts ir vitāli nepieciešams. Panāktais izlīgums ļaus ietaupītos līdzekļus atstāt futbolam,” sacīja Ļašenko.

Arčers valdes loceklis Mārtiņš Lāma uzsvēra, ka kompānija bijusi gatava sarežģījumiem un grūtībām, taču ne faktam, ka noslēgtās līgumattiecības var neuzskatīt par saistošām. 

Arčers vēršanās tiesā bija principiāla. Mums bija svarīgi radīt precedentu arī citiem uzņēmējiem – tiesā pierādīt nostāju, ka šāda prakse nav pieļaujama. Esam gandarīti par tiesas lēmumu un abu pušu spēju panākt mierizlīgumu,” stāsta Lāma.

Futbola māju projekts tika apturēts 2016.gada augustā. Stadiona rekonstrukcijas projektā ieguldītie 1,16 miljoni eiro tika ņemti no Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) piešķirtā speciālā budžeta, kas bija paredzēti konkrēti darbam pie šī projekta tehniskās izstrādes un saskaņošanas.

Sporta kompleksā bija paredzēts futbola stadions ar aptuveni 5700 skatītāju vietām un visu nepieciešamo infrastruktūru, tostarp tika iecerēts arī Latvijas futbola muzejs, rehabilitācijas centrs, kafejnīca, sporta laukums apkārtējām skolām, autostāvvieta, LFF birojs.

Rekonstruēto stadionu, kas celts 1937.gadā, bet līdzšinējo izskatu ieguvis 1952.gadā, bija plānots nodot ekspluatācijā 2017.gada maijā.

Būvniecības uzņēmums SIA Arčers pagājušajā gadā strādāja ar 37,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 39,3% vairāk nekā 2018.gadā, savukārt kompānijas peļņa palielinājās vairāk nekā 18 reizes un bija 2,507 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Arčers reģistrēta 1992.gadā. Arčers ir daļa no daudznozaru holdinga, un tā 100% kapitāldaļu turētājs ir SIA Nule 17, kuras 100% īpašnieks ir AS UGN.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit