Lidostā “Rīga” modernizēs elektroapgādes sistēmas sadarbībā ar Lietuvas lidostām

0
333

Lidosta Rīga un Lietuvas lidostu uzņēmums Lietuvos oro uostai, kopīgā projektā piesaistot Eiropas Savienības finansējumu 3,65 miljonu eiro apmērā, turpmākajos trīs gados modernizēs lidlauku elektroapgādes sistēmas.

Elektroapgādes infrastruktūras modernizācijas projekts lidostā Rīga paredz esošā elektrotīkla pārbūvi no pašreizējā 10 kilovoltu uz 20 kilovoltu tīklu un saules paneļu parka uzstādīšanu uz vairāku lidostas ēku jumtiem atjaunojamo energoresursu ieguvei. Savukārt elektrouzlādes punktu izbūve lidlauka perona un tehniskajā zonā nepieciešama, lai līdz 2027.gadam varētu nomainīt daļu lidostas izmantotā iekšdedzes transporta uz elektrotransportu un nodrošinātu atjaunojamo resursu pieejamību elektrotransporta uzlādei gan lidostas, gan citiem lidostā strādājošiem pasažieru apkalpošanas uzņēmumiem.

Projektu Elektroenerģijas apgādes un uzlādes infrastruktūras izveide Baltijas valstu lidostās Ziemeļjūras-Baltijas CNC/TEN-T koridorā pārejai uz videi draudzīgām operācijām lidosta Rīga īstenos sadarbībā ar Lietuvas lidostām. Kopējais Eiropas Savienības fondu programmas CEF 2 Transport – Alternative Fuels Infrastructure Facility – Zero Emissions līdzfinansējums projektam ir 3,65 miljoni eiro jeb 50% no projekta kopējām izmaksām. Lidostai Rīga piešķirti 1,79 miljoni, bet Lietuvos oro uostai – 1,85 miljoni eiro, un tikpat uzņēmumiem būs jāiegulda arī pašiem. Projekta sagatavošanā kā konsultanti piedalījās arī PwC pārstāvji.