Lidostā “Rīga” sāks kravu angāra “Baltic Cargo Hub” būvniecību

0
178
Publicitātes attēls

Lidostā Rīga tiks sākta kravu angāra Baltic Cargo Hub būvniecība, ko veiks SIA UPB Nams, paziņojusi Latvijas lidsabiedrība airBaltic.

Šis modernais angārs kļūs par lielāko specializēto aviācijas kravu apstrādes centru Latvijā un vadošo centru Baltijā, nostiprinot lidostas kā vadošā gaisa kravu pārvadājumu mezgla pozīcijas. Jaunbūvei būs tieša piekļuve kravu apkalpošanas peronam, padarot kravu importa, eksporta un tranzīta procesus ātrus un vienkāršus.

Jaunais Baltic Cargo Hub būs aprīkots ar modernāko pusautomātisko kravu apstrādes iekārtu – Materiālu apstrādes sistēmu (MHS) ar pasta šķirotāju. Šie uzlabojumi ievērojami uzlabos apkalpošanas efektivitāti kravu pārvadājumiem gan pasažieru lidmašīnās, gan specializētajos kravas gaisa kuģos.

Baltic Cargo Hub ir projektēts tā, lai nodrošinātu pilnīgas specializēto kravu apstrādes iespējas ar īpašām telpām ar kontrolētu temperatūru farmācijas produktiem un tādām precēm, kas ātri bojājas. Tāpat būs telpas, kas paredzētas bīstamām kravām, dzīviem dzīvniekiem un vērtīgām kravām. Turklāt centra konstrukcijā ir integrētas būtiskas funkcijas Pārtikas un veterinārajam dienestam un muitas kontroles punktam. Projekta izstrādē tika izmantota būvju informācijas modelēšana (BIM) – tehnoloģija, kas tiks izmantota arī būvniecības posmā.

Centrā, kura platība būs 6 895 kvm, aptuveni 5 000 kvm tiks atvēlēti kravu apstrādes telpām un aptuveni 2 000 kvm – biroju telpām. Projekts ir vērsts uz ilgtspējīgi veidotu vidi, ko apliecina BREEAM sertifikāts.

Šobrīd Latvijā aviācijas kravu pārvadājumu apjoms aptver četras galvenās darbības jomas – augstvērtīgu preču eksports un imports, pasta un e-komercijas sūtījumu pārvadājumi, aviācijas kravu tranzīta pakalpojumi un nemilitāro preču tranzīts. Starptautiskā līmenī aviācijas kravu pārvadājumi veido 1% no tirdzniecības apjoma un 35% no tās vērtības, demonstrējot, ka valstis ar attīstītiem gaisa kravu tīkliem gūst ievērojamu ekonomisku labumu.

Baltic Cargo Hub projekta autori ir arhitektu birojs OZOLA & BULA, būvdarbus veiks SIA UPB Nams, būvuzraudzību nodrošinās SIA Būvuzraugi LV, BIM konsultants būs SIA ITED, BREEAM vērtētājs VESTA CONSULTING UAB, Lietuva. Plānotais projekta īstenošanas periods ir 12 mēneši.