Lielā piknika laikā novērtē jauno Mežaparka estrādi

0
304

Rīgas svētkos sestdien, 15.augustā, Mežaparka Lielajā estrādē  jau otro reizi notika Lielais pikniks, kura laikā rīdziniekiem un pilsētas viesiem bija iespēja iepazīties ar paveiktiem būvniecības darbiem Mežaparka estrādē un iemēģināt arī tās akustiku., informē Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Baiba Kantiņa.

Lielais pikniks 15 000 kvadrātmetru plašajā teritorijā ikvienu apmeklētāju iepriecināja ar radošām, muzikālām un gastronomiskām aktivitātēm visai ģimenei.

Uz pasākuma skatuves mazos apmeklētājus priecēja iemīļotie pasaku tēli no Pasaku nams. Notika muzikāla tikšanās ar Nacionālā teātra aktieru ansambli Greizais ratiņš un Igo. Starp mākslinieku uzstāšanās pauzēm viktorīnās pārbaudījām rīdzinieku zināšanas par Mežaparka Lielās estrādes būvniecības gaitu, kā arī  kopā pārbaudījām jaunās estrādes akustiku. Pasākumu vadīja Valters Krauze.

Paralēli skatuves aktivitātēm estrādes teritorijās notika radošās darbnīcas, lielos un mazos apmeklētājus priecēja cirka mākslinieka triki un Pasaku nama aktivitātes. Īpašu pārsteigumu Rīgas svētku viesiem bija sarūpējuši iluzionistu Pecolli ģimene.

Pasākums tapa sadarbībā ar Rīgas domes Īpašuma departamentu, PS LNK, RERE un pašvaldības uzņēmumu Rīgas meži. Pasākumu rīkoja Art Management Group un tā norisi Rīgas svētku laikā atbalstīja Rīgas pilsētas pašvaldība un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Mežaparka Lielā estrāde šobrīd ir ieguvusi tās autoru arhitektu Jura Pogas un Austra Mailīša iecerētās Sidraba birzs dziesmu kalnā veidolu. Sazaroto koku rakstu un pārējās metāla konstrukcijas, kas veidota no 1766,4 tonnas metāla konstrukcijas. Unikālā konstrukcija ir veidota no kolonām un kopnēm un iestiepjas debesīs 35,8 metru augstumā. Metāla kopnēs ir iekārti 510 akustiskie vairogi. Tādējādi šis objekts Eiropas mērogā atzīstams kā unikāls un sarežģīts, kuram ir individuāls akustiskais risinājums.

Jau ziņots, ka atbilstoši pieejamajam finansējumam un būvniecības prasību izpildei tādā apjomā, kas ļauj daļēji ekspluatēt estrādes ēku, izstrādātais būvprojekts Mežaparka Lielās estrādes pārbūves B daļai tika sadalīts divos posmos: 1.posmā, lai nodrošinātu 2020.gadā paredzētos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus; 2.posmā paredzot pilnu būvprojekta realizāciju 2023.gadā, lai savlaicīgi sagatavotos XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem. Tomēr valstīs izsludinātās ārkārtas situācijas laikā svētkus norises laiks tika pārcelts par gadu un tika grozīti arī plānotie būvniecības darbu termiņi.

Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana sākās 2016.gada 11.martā, kad Rīgas pilsētas pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs parakstīja līgumu ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem par būvprojekta izstrādi.

Foto – Staņislavs Kokšarovs:

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit