Liepājā atsākti ostas akvatorija attīrīšanas darbi Karostā

0
282
Foto no Liepaja.lv

Atsākti darbi, lai no padomju militārā mantojuma attīrītu ostas akvatoriju Karostā. Darbus veic Pašvaldības aģentūra Nodarbinātības projekti sadarbībā ar Liepājas SEZ pārvaldi, izmantojot pagājušā gadā Liepājas pašvaldības iegādāto tehniku Watermaster. Kā liecina iepriekšējās izpētes ostas akvatorijā Karostā joprojām atrodami dažādi metāla priekšmeti, kas straumju un vēju ietekmē pārvietojas un var radīt dažādus apdraudējumus.

Darbus veic tiem piemērotos laika apstākļos – nav spēcīgs vējš un viļņošanās un tehnika nav nepieciešama citu darbu veikšanai Liepājas ezerā. Jau aprīlī vairākas dienas Karostā Katedrāles ielas galā ostas akvatorijā strādā multifunkcionālais amfībijas tipa ekskavators Watermaster IV, vācot no ūdens laukā militāristu atstāto mantojumu – troses, enkurķēdes, sarūsējušas bojas utt. Tagad darbi atsākti.

No 1951.- 1957.gada un no 1966.- 1991.gadam Liepājas osta bija slēgta PSRS militāra bāze, bet saimniecisko darbību ostas teritorijā atsāka vien 1992.gadā paralēli Krievijas jūras kara flotes bāzes darbībai. Militāristi Liepājas ostu atstāja tikai 1994.gada 31.augustā. Liepājas osta saņēma padomju armijas militāro mantojumu – 37 daļēji vai pilnībā nogrimuši kuģi un zemūdenes. Tāpat visdažādāko gabarītu metāla priekšmeti atrodami ostas akvatorijā Karostas rajonā. Militārais mantojums acīmredzot vēl ilgi liks par sevi manīt, jo atkal un atkal, mainoties straumēm un viļņošanās ietekmē, parādās jauni metāla priekšmeti.

Diemžēl arī pēc apzināto metāla priekšmetu izcelšanas, peldēties ostas akvatorijā Karostā nebūs pavisam droši, jo smiltis var slēpt vēl citus metāla priekšmetus, kas zemūdens straumju ietekmē var tikt atsegti. Liepājas SEZ pārvalde aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem, ievērot aizliegumu peldēties jūras piekrastē, kur izvietotas brīdinājuma zīmes un peldēties publiskās peldvietās, kur to darīt ir droši.