Liepājā ekspluatācijā nodota pārbūvētā ēka Peldu ielā 56

0
147

Liepājas būvvaldes komisija piektdien, 13.maijā, ekspluatācijā pieņēmusi dzīvojamo ēku pārbūvi par viesnīcu Peldu ielā 56. Pārbūvēto ēku grupa atrodas vasarnīcu apbūves kvartālā ap Gulbju dīķi, kur atjaunotas jau vairākas vēsturiskas ēkas, informē Liepājas pilsētas būvvalde.

Koka un mūra dzīvojamo ēku pārbūves projektu izstrādājis arhitekts Agris Padēlis-Līns. Projektā pārplānots esošo dzīvojamo ēku pirmais un otrais stāvs, kā arī pagraba un koka ēkas bēniņu telpas. Izstrādāts pārbūvējamo ēku fasāžu apdares risinājums un teritorijas labiekārtojums. Līdzās esošajām dzīvojamām ēkām uzbūvēta jauna ēka, kas savstarpēji savienotas. Jaunbūvētās ēkas fasādei izmantots tumšināts stikls. Projekta gaitā nojauktas divas palīgēkas – noliktava un šķūnis.

Atjaunotā koka ēka zināma kā eksportfirmas īpašnieka Lazāra Rostovska villa. Peldu ielas koka namu projektējis arhitekts Pauls Makss Berči. Koka ēka uzcelta 1870.gadā sākotnēji kā vienstāvu nams, pēc 20 gadiem ēkai izbūvēts arī otrs stāvs, kā arī piebūvēta sarkano ķieģeļu mūra ēka. Vienlaikus L.Rostovska villa Latvijas vēsturē iegājusi ar faktu, ka šajā ēkā 1919.gada aprīļa puča laikā patvērās Latvijas Pagaidu valdība.

Pirms esošo ēku pārbūves 2017.gadā veikta arhitektoniski mākslinieciskā izpēte un veikta ēku tehniskā apsekošana. Vērtīgie logi, durvis, balkona detaļas, ēkas interjera daļas fiksētas, lai projekta gaitā tās saglabātu, atjaunotu vai izgatavotu no jauna, analogus vēsturiskajam.

Realizējot projektu, atgriezts vēsturiskās koka ēkas veidols – atjaunota sākotnējā lielā jumta pārkare, jumta izbūves, fasādes detalizācija ar ieejas lieveni, pakāpieniem un balkoniņu Peldu ielas fasādē. Analoga ieeja izveidota virs līdzīga lieveņa pret Vites ielu. Atjaunota arī koka ēkas fasāžu dekoratīvā apdare, trūkstošās daļas izgatavojot pēc to oriģinālajiem paraugiem. Tostarp saglabāts ārsienu apšuvums ar horizontālu apdares dēļu klāju.

Pie mūra ēkas verandā saglabāta un atjaunota vērtīga sākotnējā flīžu grīda, savukārt koka ēkā divās telpās pret Peldu ielu īpaši labi saglabājušies vēsturiskie griestu gleznojumi. Iekštelpas pārplānotas atbilstoši viesnīcas numuru iekārtošanai.

Zemesgabala teritorija labiekārtota, izbūvētas stāvvietas, atjaunota strūklaka tās vēsturiskajā atrašanās vietā, iekopts zāliens. Tāpat izbūvēts jauns nožogojums gar Peldu un Vites ielu ar vienotu žogu līniju ar blakus īpašumiem.

Projekta autoruzraugs – Agris Padēlis-Līns, atbildīgais būvdarbu vadītājs – Gints Ernstsons, pasūtītājs un būvdarbu veicējs – SIA Hermes invest.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit