Liepājā izbūvē centralizētos siltumtīklus Brīvības ielā

0
803

Uzņēmums Liepājas enerģija Brīvības ielā Liepājā veic pilna servisa centralizēto siltumtīklu izbūvi. Kopumā tiks izbūvēti jauni siltumtīkli 120 metru garumā, paredzēts uzstādīt jaunu gāzes kondensācijas katlu, individuālo siltummezglu un izbūvēt stāvvadus, informē uzņēmums.

Iepriekš šajā Brīvības ielas posmā nebija pieejami centralizētie siltumtīkli, taču uzņēmums ieguldījis apjomīgu darbu, lai sagatavotu projektu, izbūvētu un apkalpotu videi draudzīgu siltumapgādes risinājumu.

Projektā tiks pieslēgta dzīvojamā ēka Brīvības ielā 96 un viesnīca Brīvības ielā 98B. Autonomais gāzes kondensācijas apkures katls sākotnēji nodrošinās siltuma jaudu 0,3 MW. Izvēlētais gāzes kondensācijas apkures katls ir efektīvāks un klusāks un tam ir mazāk dūmgāžu izmešu, salīdzinot ar parastajiem gāzes apkures katliem.

“Attīstot jaunos biznesa virzienus, uzņēmums autonomās katlu mājas var izbūvēt ne tikai Liepājā, kur nav iespējas pieslēgties centralizētajai apkurei, bet arī ārpus Liepājas robežām. Autonomajai katlu mājai šajā apkures sezonā pieslēgs divus klientus – dzīvojamo māju un viesnīcu –, taču katla jauda ir pietiekami liela, lai varētu pieslēgt arī citus klientus Brīvības ielas posmā,” uzsver uzņēmuma Liepājas enerģija valdes priekšsēdētājs Jānis Jansons.

Pateicoties apkures katla mazajiem izmēriem, tas ir kluss, ekonomisks un ir pietiekami jaudīgs un ar modernu programmatūru. Gāzes kondensācijas tipa katli atgūst siltumu no aizejošajām dūmgāzēm, tādējādi paaugstinot iekārtas lietderības koeficientu un tā efektivitāti.

Dzīvojamā ēkā Brīvības ielā 96 uzstādīs rūpnieciski ražotu uzņēmuma Danfoss siltummezglu, kā arī klientam tiks izbūvēti jauni iekšējie apkures stāvvadi, un klientu esošās apkures sistēmas tiks pieslēgtas pie tās. Plānots, ka apkures katla izbūvi pabeigs līdz šī gada 1.oktobrim.

Uzņēmums Liepājas enerģija paplašina darbību un piedāvā augstvērtīgu individuālo siltummezglu (ISM) uzstādīšanas servisu Liepājā un ārpus pilsētas robežām, tajā skaitā konsultēšanu, projektēšanu, montāžu, ieregulēšanu, ikgadēju apkalpošanu, remontu un avārijas izsaukumu apkalpošanu, lai nodrošinātu klientam pēc iespējas lielāku komfortu.

Gatavojoties jaunajai apkures sezonai, uzņēmums turpina veikt visus plānotos remontdarbus siltumtīklos, kā arī siltumenerģijas ražošanas iekārtu tehnisko apkopi.