Liepājā pēc tramvaju sliežu ceļa pārbūves satiksmei atvērs Lielo ielu

0
95
Publicitātes attēls

No trešdienas, 15. novembra, Liepājā satiksmei atvērti Lielās ielas krustojumi ar Avotu, Ludviķa un Katoļu ielu. Savukārt no piektdienas, 17. novembra, tiks atjaunota satiksmes plūsma Lielā ielā abos virzienos, atverot arī krustojumu ar Graudu ielu, informē Liepājas valstspilsētas pašvaldības iestādē Liepājas Centrālā administrācija.

Projekta Tramvaja līnijas un piegulošās teritorijas pārbūve, 2. kārta ietvaros pārbūvēta tramvaja līnija, kā arī tai piegulošā teritorija Lielās ielas posmā 400 metru garumā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai. Ir izbūvētas inženierkomunikācijas, lietus kanalizācija, ieklāts jauns ielas segums, izbūvēts veloceļš, paplašinātas ietves, kas veicina vides pieejamību un drošību mazaizsargātākajiem satiksmes dalībniekiem – gājējiem, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, velosipēdistiem, māmiņām ar bērnu ratiem, tāpat veikta apzaļumošana.

Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa pārbūves darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku. Projekta ietvaros uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis, nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.

Būvdarbus Lielās ielas posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Peldu ielai veica SIA Baltijas būve.