Liepājā taps jauna zivju pārstrādes rūpnīca

0
507
Sigits Ambrazevičs. Foto no Liepājas SEZ arhīva.

Zivju pārstrādes uzņēmums SIA Syfud investēs līdz pat 30 miljoniem eiro jaunas zivju pārstrādes rūpnīcas izbūvē Liepājas zivju konservu rūpnīcas teritorijā. Rūpnīcas celtniecību plānots pabeigt 2022.gada rudenī, informē Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvalde.

Pašlaik uzņēmums ir iegādājies bijušās Liepājas zivju konservu rūpnīcas zemi un sācis priekšdarbus teritorijas labiekārtošanai. Jaunā rūpnīcas kompleksa būvniecības gaitā paredzēts celt gan jaunas ražošanas ēkas, gan arī pārbūvēt teritorijā jau esošās vecās celtnes. Tāpat tiks iegādātas pilnīgi jaunas ražošanas iekārtas.

Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks Uldis Hmieļevskis: “Jaunā zivju pārstrādes rūpnīca ir viens no piemēriem, kā ar aktīvu Liepājas SEZ pārvaldes un pašvaldības atbalstu arī reģionos iespējams īstenot vērienīgus investīciju projektus. Strādājam, lai tuvāko desmit gadu laikā bijušā Liepājas metalurga teritorijā tiktu uzceltas vairākas jaunas rūpnīcas. Un Syfud rūpnīcas projekts ir viens no šādiem moderniem un perspektīviem projektiem.”

Jaunā rūpnīca reģionā nodrošinās vismaz 500 darba vietas, bet ražotnei attīstoties, nodarbināto skaits varētu pieaugt līdz pat 800 cilvēkiem.

SIA Syfud īpašnieks Sigits Ambrazevičs: “Darbosimies Latvijai pilnīgi jaunā zivju pārstrādes nišā un tāpēc nekonkurēsim ar vietējiem zivju konservu ražotājiem vai saldēto zivju tirgotājiem. Izmantosim Norvēģijā zvejotas zivis, lai ražotu patēriņam gatavu zivju produkciju. Zivju pārstrādes rūpnīcā izmantosim modernas automatizētas ražošanas tehnoloģijas.”

SIA Syfud ir Latvijā reģistrēts uzņēmums ar Lietuvas kapitālu, kas no likvidējamās Trasta komercbankas šī gada februārī iegādājās bijušo Liepājas zivju konservu rūpnīcu. Pašlaik tiek gatavots nomas līgums ar Liepājas SEZ pārvaldi un dokumenti Liepājas SEZ kapitālsabiedrības statusa iegūšanai.

Pirmo ražošanas līniju ar nelielu jaudu SIA Syfud plāno palaist vēl šoruden, bet ar pilnu jaudu ražošanu plānots nodrošināt 2022.gada rudenī.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit