Liepājā veikti nozīmīgi uzlabojumi ielu apgaismojuma infrastruktūrā

0
37
Foto no Liepaja.lv

Liepājā īstenots apjomīgs pilsētvides projekts – veco ielas apgaismojuma iekārtu nomaiņa uz efektīvākiem jauniem gaismekļiem. Kopumā 189 Liepājas ielās nomainīti 4916 gaismekļi, vēsta Liepājas Komunālās pārvaldes pārstāvji.

Uzlabojumi pilsētas ielu apgaismojuma infrastruktūrā – līdzšinējo nātrija gāzizlādes spuldžu nomaiņa pret energoefektīviem LED gaismekļiem – notika pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma. Projekta mērķis ir samazināt elektroenerģijas patēriņu un līdz ar to siltumnīcu gāzu emisiju apjomu, kas rodas, lai saražotu pilsētas apgaismojumam nepieciešamo elektroenerģiju.

Pirms lampu nomaiņas ielu apgaismojuma sistēma gadā patērēja 2896,087 MWh elektroenerģiju, pēc projekta īstenošanas elektroenerģijas patēriņš būs gandrīz trīs reizes mazāks – 1039,701 MWh gadā. Kopumā elektroenerģijas patēriņš ielu apgaismojumam samazināsies par 64 procentiem jeb 1856,386 MWh gadā.

Komunālā pārvalde aprēķinājusi, ka maksa par elektroenerģiju, kas nepieciešama apgaismojumam, šī projekta rezultātā samazināsies aptuveni par 200 000 eiro gadā.

Apgaismojuma nomaiņu veica uzņēmums VIZULO Solutions. Pateicoties rūpīgai darbu plānošanai, projekta īstenošana paveikta divus mēnešus ātrāk par iepriekš noteikto termiņu.