Kurzemes rajona tiesa par maksātnespējīgu pasludinājusi būvniecības uzņēmumu Liepājas celtnieks. Par tā maksātnespējas administratoru iecelts Kalvis Vanags, vēsta liepajniekiem.lv.

Liepājas celtnieka īpašnieks Eduards Slavinskis pastāstīja, ka ar pieteikumu par maksātnespēju tiesā vērsies pats uzņēmums, kas vairs nav spējis tikt galā ar sarežģīto finanšu situāciju. “Pēdējā laikā gāja diezgan grūti,” viņš skaidroja, norādot, ka tam bijuši dažādi iemesli – nodokļu slogs, kas pēdējo gadu laikā būtiski pieaudzis, arī darbaspēka trūkums utt.

Uzņēmumam palikuši parādā pasūtītāji, tādēļ Liepājas celtniekam sākuši pietrūkt apgrozāmie līdzekļi. Attiecīgi aizvien grūtāk bijis nomaksāt nodokļus un uzaudzis parāds.

Ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) Liepājas celtnieks iepriekš vienojies par parāda atmaksas grafiku un 2019.gadā saistības arī pildījis, klāsta Slavinskis. “Taču 2019.gada beigās mums bija mazāk pasūtījumu. Tas jau bija brīdis, kad Covid-19 nāca virsū. Janvārī un februārī situācija kļuva vēl sliktāka, turklāt vēl bez visa tā mums ir raksturīga sezonalitāte. Uz tā visa arī bija tas klupiens,” pauda īpašnieks, skaidrojot, ka uzņēmums mēģinājis ar VID saskaņot jaunu nodokļu parāda atmaksas plānu, taču tas nav izdevies.

Šobrīd Liepājas celtnieks VID administrēto nodokļu parāds pārsniedz 55 tūkstošus eiro.

SIA Liepājas celtnieks dibināta 2007.gadā. Tās pamatdarbība bija būvniecība, renovācija, logu un dažādu konstrukciju tirdzniecība, kā arī montāža.

Avots: liepajniekiem.lv.http://www.liepajniekiem.lv

Pievienot komentāru