Liepājas cietuma būvnieks varētu būt zināms nākamā gada maijā

0
851

Līdz nākamā gada 14.janvārim tiek sagaidīti būvnieku piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma būvniecībai, lai konkursa procedūrā ar sarunām izvēlētos saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu, pēc darba vizītes jaunajā Liepājas cietumā informēja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Ņemot vērā, ka ir piemērota iepirkuma procedūra – konkursa procedūra ar sarunām –, iepirkuma komisija pēc sākotnējo piedāvājumu saņemšanas veiks sarunas ar pretendentiem par cenu veidojošo faktoru apspriešanu, lai sarunu rezultātā saņemtu piedāvājumu ar iespējami zemāku cenu, un tas pilnībā atbilstu pasūtītāja izvirzītajām prasībām.

Iepirkuma komisijas gala lēmuma pieņemšana plānota līdz 2022.gada 4.maijam, bet līguma noslēgšana plānota ne vēlāk kā līdz nākamā gada 22.jūnijam.

Ministrs uzsvēra, ka ir noslēdzies viens no Liepājas cietuma būvniecības projekta ieviešanas posmiem. Ir pabeigti atmežošanas darbi jaunā cietuma kompleksa būvniecībai paredzētajā teritorijā, un līdz ar to projekts tiek realizēts plānotajā laika grafikā.

Jaunais Liepājas cietuma būvniecības projekts dos būtisku pienesumu Liepājai un tās apkārtējiem reģioniem – 400 jaunas darba vietas cietuma darbības laikā, kā arī ievērojamu darbavietu skaitu būvdarbu veikšanas laikā, apgalvoja ministrs.

Bordāns pauda gandarījumu, ka, uzbūvējot pirmo jauno un drošo cietumu pēc neatkarības atgūšanas, būs iespēja aizvērt pašreizējo cietumu Liepājas pilsētas centrā, kā arī vēl vairākus mūsdienu prasībām neatbilstošus cietumus citviet Latvijā.

“Mums būs vēl viens sarunu temats ar Liepājas domi – par pašreizējā cietuma nākotnes izmantošanu, lai tas kalpotu pilsētnieku interesēm un iekļautos apkārtējā vidē,” sacīja ministrs, uzsverot, ka šādu objektu esamība pilsētas centrā nav sabiedrības drošības interesēs un neveicina kvalitatīvu pilsētvidi.

Jau vēstīts, ka jaunā Liepājas cietuma būvniecību plānots pabeigt līdz 2025.gada 31.decembrim.

Līdz šim Liepājas cietuma būvniecības sākšanai ir izdarīti priekšdarbi – izraudzīts saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanai, kā arī izvēlēts jaunā cietuma būvniecības iepirkuma procedūra, kas nodrošinās pēc iespējas konkurētspējīgāko piedāvājumu. Tāpat arī papildus veikta cietuma teritorijas ģeotehniskā izpēte un notiek darbs pie cietuma teritorijas sagatavošanas būvdarbu sākšanai.

Jaunais Liepājas cietums ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu. TM norāda, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 146 898 298 eiro.

Iepriekš TNA parakstīja līgumu ar uzņēmumu SIA Firma L4 par jaunā Liepājas cietuma būvuzraudzības nodrošināšanu.

Tiesu namu aģentūras iepirkuma komisija Liepājas cietuma būvniecības iepirkumā konkursa procedūru ar sarunām turpina ar SIA Citrus Solutions un AS UPB.

Kā liecina informācija portālā Firmas.lv, uzņēmums Citrus Solutions dibināts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 5 070 999 eiro. Uzņēmums 2020.gadā apgrozīja 23 684 475 miljonus eiro, savukārt gadu noslēdza ar peļņu 1 030 885 miljonu eiro apmērā. Citrus Solutions ir tehnoloģiju kompānija SIA Tet grupas uzņēmums. Tet pieder valstij SIA Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor” personā (51%) un telekomunikāciju kompānijas Telia Company meitasuzņēmumam Tilts Communications (49%).

Uzņēmumu UPB dibināts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 15 720 304 eiro. Latvijas būvniecības un industriālais koncern UPB patiesie labuma guvēji ir Uldis Pīlēns, Māris Mors un Madara More. UPB koncerna apgrozījums 2020.gadā bija 237 miljoni eiro, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2019.gadā. Koncerna peļņa saglabājās iepriekšējā gada līmenī un bija 13,3 miljoni eiro.