Liepājas SEZ teritorijā uzbūvēta uzņēmuma “ICS Steel” jaunā ražotnes ēka

0
49
Publicitātes attēls

SIA ICS Steel metālapstrādes ražošanas vajadzībām uzbūvēta un nodota ekspluatācijā jauna ražotne Liepājas speciālās ekonomiskās zonas teritorijā, Meldru ielā. Kopējā ražošanas ēkas platība 3200 ir kvm. Lai nodrošinātu pilnu pakalpojumu piedāvājumu, tuvākajos gados plānots uzbūvēt vēl divas ražošanas ēkas.

Jaunajā ražotnē plānots veikt dažāda veida metāla virsmu apstrādi, piemēram, cinkošanu, hromēšanu, niķelēšanu un elektropulēšanu. SIA ICS Steel savu darbību uzsāka 2022.gadā nomātās telpās Liepājas Biznesa centrā. Šobrīd uzņēmumā strādā 22 cilvēki un viņu skaitu drīzumā plānots palielināt. To nosaka pieprasījums pēc metālapstrādes pakalpojumiem.SIA ICS Steel turpina jauno iekārtu testēšanu jaunajā ražotnē, bet ar pilnu jaudu plāno tur strādāt no marta.

Laika posms no idejas līdz jaunai rūpnīcai bija aptuveni pieci gadi. Biznesa idejas īstenošanā SIA ICS Steel strādāja ciešā sadarbībā ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi. Plānojot uzņēmējdarbības attīstību, SIA ICS Steel tuvāko gadu laikā blakus jaunajai rūpnīcai iecerējis vēl divas ražošanas ēkas.

SIA ICS Steel biznesa ideju par ražotnes izveidi uzsāka 2018.gadā un tas ir labs piemērs kā hobiju pārvērst biznesā. Uzņēmuma līdzīpašnieks, liepājnieks Ingus Sudmalis sākotnēji vaļasprieka līmenī savā darbnīcā aizrāvies ar dažādu metāla detaļu hromēšanu un ātri vien sapratis, ka pēc tā ir liels pieprasījums. SIA ICS Steel ražošanas vadītājs Ingus Sudmalis atzīst, ka tas pamudinājis dibināt uzņēmumu un plānot savas ražotnes būvniecību.

SIA ICS Steel valdes loceklis Uldis Klapers uzsver, ka Liepājā ir ļoti daudz metālapstrādes uzņēmumi, kas ir jau esošie un potenciālie klienti. “Pieprasījums ir liels, jo šodien ir svarīgi maksimāli optimizēt izmaksas un laiku. Kvalitatīvu metāla virsmu pārklāšanas pakalpojumu Liepājā iepriekš nebija iespējams saņemt un metālapstrādes uzņēmumi saražotās detaļas apstrādei sūtīja uz citām valstīm. Tagad visas tās lietas, ko saražo Liepājas metālapstrādes uzņēmumi, maksimāli īsā laikā un augstā kvalitātē pārklāj ar nepieciešamo materiālu SIA ICS Steel“, uzsver U. Klapers. Savukārt SIA ICS Steel ražošanas vadītājs Ingus Sudmalis ir pārliecināts, ka pēc diviem gadiem ICS Steel būs spēcīgākais uzņēmums Baltijā šajā jomā.