BIS – jautājumi un atbildes

0
538

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) speciālisti sagatavojuši atbildes uz Latvijas Būvinženieru savienības dalībnieku iesniegtajiem jautājumiem par Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) darbību.

Žurnāls Būvinženieris aicina būvspeciālistus iesniegt aktuālākos jautājumus par BIS lietošanu, lai atbildes būtu pieejamas lielākam nozares dalībnieku skaitam. Kā uzsver BVKB pārstāvji, BIS sistēma tiek nemitīgi pilnveidota un uzlabota, tāpēc daži jautājumi jau varētu būt sakārtoti. Detalizētākas atbildes var sniegt BIS atbalsta dienesta speciālisti.

Būvvaldēm Būvniecības informācijas sistēmā (BIS) ir paredzēts saņemt datus no Valsts zemes dienesta, bet tas nenotiek pietiekamā apjomā – kadastra lietas nav redzamas. Kad to atrisinās?
– Iespēja caur BIS piekļūt kadastrālās uzmērīšanas lietām būvvaldēm un institūcijām, kas pilda būvvaldes funkcijas, ir nodrošināta kopš 2019.gada 1.oktobra.

Vai BIS var pievienot izpildshēmu?
– Kopš 2019.gada 1.oktobra BIS ir pieejama funkcionalitāte, kas nodrošina ierosinātājam iespēju, gatavojot apliecinājumu par būves gatavību ekspluatācijā, pievienot arī izpildshēmu.

BIS platforma neņem pretī topogrāfijas vai izpildshēmu dokumentus datu formātā, bet tikai kā PDF dokumentus. Kāpēc tā?
– Sistēma atļauj iesniegt jebkuru formātu, taču patlaban tajā ir iestrādāta aizsardzība pret vīrusiem un EXE failu formātu. Atbilstīgi normatīvajiem aktiem par oriģinālu uzskata PDF formātu.

Vairāk – žurnālā Būvinženieris Nr. 74 2020.gada jūnijā.

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit